Porvali se na vážení, nyní v ringu! Fury bojuje o Klička

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
28. 2. 2015 6:52
Preview před zajímavým soubojem těžkých vah z britských ostrovů.
Tyson Fury (vlevo) s Cristianem Hammerem na vážení.
Tyson Fury (vlevo) s Cristianem Hammerem na vážení. | Foto: Boxingscene.com

Londýn – Není úniku. Vítěz boxerského souboje mezi Britem Tysonem Furym a „rumunským Němcem“ Christianem Hammerem Ciocanem bere všechno: titul Mezinárodního šampiona WBO i příležitost vyzvat na bitvu Ukrajince Vladimira Klička.

Fury se soupeři vysmívá předem

„Pokud nedokážu porazit Hammera, nezasloužím si souboj s Kličkem. Pokud prohraji, nemám v tomto sportu co dělat,“ pronesl v tomto týdnu 206 centimetrů vysoký obr z Manchesteru.

„Díval jsem na jeho videa na youtube, vypnul jsem to po deseti vteřinách. Nemělo to smysl. Není to žádný Tyson, Lewis, nebo Holyfield. Jen nějaký kluk z Rumunska. A už jste viděli Rumuna, co umí boxovat?“ dodal tradičně velkohubý Brit.

Karty jsou rozdány jasně. Vítěz bere všechno, poražený naopak ztratí všechno, co si poslední roky budoval. Daleko více v sázku dává právě Fury, o rok starší rodák z Galati žijící ale dlouhodobě v Hamburku může hlavně získat. Moc lidí s ním totiž nepočítá.

Němce nebere skoro nikdo moc vážně

Hammer je sice aktuální německou jedničkou těžké váhy a světovou jedenáctkou, většina expertů i fanoušků v něm vidí jen šikovně kličkujícího bijce se silným finančním zázemí mezi journeymany s hodně body v ratingu. Na druhou stranu – stejně jako Fury, tak i on udělal za poslední dva, tři roky nezpochybnitelný výkonností vzestup.

„Vážím si Furyho, že přijal tuto výzvu, všichni ví, že hodně riskuje. A já vím, že ho potrestám. Mluví se o jeho souboji s Wilderem, nebo Kličkem, jenže poté, co Furyho knockoutuji, naučím oba vyslovovat svoje jméno,“ nepřijel německý bijec do Londýna v poraženecké náladě.

„Mohl bych skončit v hospodě ve čtyři ráno, po deseti pivech a stejně bych ho porazil. A pokud ne, musel bych se za sebe stydět,“ kontroval jeho výřečný soupeř a aktuální oficiální vyzývatel WBO Ukrajince Vladimira Klička.

Ukrajinec je pod velkým tlakem

„Musí s námi bojovat, pokud ne, o titul přijde a to on pochopitelně nechce, když touží po sjednocení,“ vytvořil svými slovy na vládce těžké váhy tlak Furyho promotér Frank Warren. Na duel se navíc ze zámoří přijede osobně podívat ředitel HBO Sports Ken Hershman.

Ať jsou již slova bojovníků myšlena vážně, či naopak jako provokace, v ostrovní metropoli se tak schyluje k hodně sledovanému souboji. Ostatně, oba kohouti si vjeli do vlasů již na předzápasovém vážení, kde Furymu vadila při pohledu face to face Hammerova kšiltovka.

Mimochodem – Brit od posledního duelu s Chisorou shodil něco přes kilo a půl na 117,9 kg, jeho protivník půjde do souboje s nejnižší vahou své profesionální kariéry – 108,8 kg.

Furymu se vrátil otec z vězení

I dle toho se dá soudit, že oba v tréninkovém kempu pořádně makali. Furyho v něm mimo jiné prověřili Kevin Johnson, Sean Turner a Marcin Rekowski. A hlavně, z vězení se po odsedění si čtyř z jedenácti let vrátil jeho otec a první trenér John.

„Jsem rád, že se otec připojil k našemu týmu,“ nechal se slyšet neporažená britská jednička. „Myslím, že mohu svému synovi pomoct. Nikdy jsem ho neopustil, z vězení jsem jel okamžitě za svojí rodinou. Myslím, že potřebuje moje rady a hlavně uklidnění, aby se přestal chovat jako hulvát,“ dodal John Fury.

„Měli jsme dlouhý rozhovor, ve kterém jsem mu řekl, že odteď to bude jiný Tyson Fury. Žádné urážky, žádná sprostá slova. Důležitá je prostě současnost a budoucnost. Nemá to zapotřetí,“ poodhalil Furyho otec lehce téma jejich prvního velkého rozhovoru po návratu z nápravného zařízení.

Je otázkou, od kdy se nový začátek počítá. Jeho synovi se do pátku slušné chování vyhýbalo podobným obloukem, jako českému prezidentu Miloši Zemanovi. A kdo ví, třeba na nový začátek ani nedojde. Vždyť přece sám Tyson Furyho pronesl: „Pokud neporazím Hammera, nemám v tomto sportu co hledat.“

 

Právě se děje

před 8 minutami

Na počest zesnulého předsedy Senátu Kubery bude pondělí 3. února v Česku dnem státního smutku. Usnesení vlády ukládá vyvěšení vlajek na půl žerdi.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Šéf ČTÚ rezignoval kvůli aukci 5G kmitočtů

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Novák to uvedl v rezignačním dopise zveřejněném na Twitteru.

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo. Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy