Portykovi útok na medaile nevyšel, propadl v běhu

4. 2. 2015 10:51
Sdruženáři Tomáši Portykovi nevyšel na juniorském mistrovství světa v Almaty první útok na stupně vítězů.
Tomáš Portyk
Tomáš Portyk | Foto: ČTK

Almaty - Sdruženáři Tomáši Portykovi nevyšel na juniorském mistrovství světa v Almaty první útok na stupně vítězů. Po skokanské části dnes sice figuroval na druhém místě, ale v běhu na 10 kilometrů si pohoršil a skončil desátý. Z vítězství se v Kazachstánu radoval Nor Jarl Magnus Riiber.

Osmnáctiletý Portyk předvedl na můstku HS 100 pokus dlouhý 95,5 metru a na vedoucího Riibera (101,5 m) ztrácel před během 47 vteřin. Nor na běžkách vedení udržel a zvítězil. Portyk ještě v polovině trati bojoval o druhé místo, ale pak se propadl na konec první desítky pořadí s odstupem 1:13,1 na vítěze.

Druhou šanci zaútočit na medaili bude mít Portyk v pátek v závodu na můstku HS 100 a v běhu na pět kilometrů, v kterém loni skončil i se zlomeným prsteníčkem na ruce pátý. Pokud cenný kov získá, naváže na reprezentačního kolegu z kategorie dospělých Miroslava Dvořáka, který byl mezi juniory třetí v roce 2006.

"Bohužel jsem si vybral špatný den a nebylo mi přáno. Jsem zklamanej," napsal Portyk na sociálních sítích. "Snažím se tím tolik neužírat, i když to je moc těžký, a myslet pozitivně na další závod, protože tam musím nechat vše!"

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Almaty (Kazachstán):

Severská kombinace (HS 100/10 km volně):

1. J. M. Riiber (Nor.) 25:54,2, 2. Gerstgraser (Rak.) -7,3, 3. Lange (Něm.) -7,6, ...10. Portyk -1:13,1, 39. Daněk -4:43,3, 43. Dufek -5:34,2, Vančura (všichni ČR) nedokončil.

Běh na lyžích:

Junioři - 10 km volně: 1. Červotkin 23:36,4, 2. Spicov -15,9, 3. Bakanov (všichni Rus.) -34,4, ...37. Bešták -2:21,3, 43. Novák -2:27,4, 57. Pilz (všichni ČR) -3:00,5

Juniorky - 5 km volně: 1. Carlová (Něm.) 13:26,9, 2. Sedovová -5,3, 3. Něprjajevová (obě Rus.) -5,9, ...35. Klementová -1:20,6, 43. Sixtová (obě ČR) -1:34,4.