8. 2. 2014 6:00
Výsledky nočních zápasů NBA.
Ilustrační.
Ilustrační. | Foto: Reuters

New York - Nejlepší tým soutěže Indiana musel v pátečním utkání NBA tvrdě bojovat o vítězství nad basketbalisty Portlandu. Zápas rozhodlo až prodloužení, po němž favorizovaní Pacers slavili výhru 118:113. Střelecký souboj individualit nicméně ovládl portlandský Damian Lillard s 38 body, domácí George Hill si vylepšil ligové maximum na 37 bodů.

Právě Hill přitom Indianu uchránil od porážky, když osm sekund před koncem čtvrté čtvrtiny trefil tříbodový pokus a vyrovnal na 103:103. Vítězové se vedle něho mohli spolehnout i na dalšího ostrostřelce, David West si připsal 30 bodů.

Veselý konečně hrál, proměnil jeden trestný hod

Poprvé od 20. ledna v lize skóroval Jan Veselý, který za Washington odehrál šest minut a proměnil jeden trestný hod. Wizards ale doma podlehli Clevelandu 113:115, i když v závěrečných devíti minutách málem vymazali čtrnáctibodovou ztrátu. Nejlepším střelcem Cavaliers, kteří uspěli poprvé po sérii šesti porážek, byl s 24 body náhradník Dion Waiters.

Lídr Západní konference Oklahoma City přišel o vítězství v Orlandu v poslední vteřině, těsně před vypršením času stihl zasmečovat míč do obroučky Tobias Harris. Nejlepší střelec NBA Kevin Durant si sice připsal 29 bodů, ale poslední střelu minul a Pacers po rychlém protiútoku rozhodli.

Steve Nash oslavil čtyřicáté narozeniny 19 body a vítězstvím Los Angeles Lakers nad Philadelphií 112:98. Sixers prohráli popáté za sebou.

Výsledky nočních zápasů

Boston - Sacramento 99:89, Dallas - Utah 103:81, Detroit - Brooklyn 111:95, Indiana - Portland 118:113 po prodl., LA Clippers - Toronto 118:105, New Orleans - Minnesota 98:91, New York - Denver 117:90, Orlando - Oklahoma City 103:102, Philadelphia - LA Lakers 98:112, Washington - Cleveland 113:115 (za domácí Veselý 1 bod).

3. Denver 48 24 24 50,0
4. Minnesota 50 24 26 48,0