Polnický vyhrál klasiku Bíteš-Brno-Bíteš, Kulhavý patnáctý

4. 4. 2015 18:00
Zahajovací závod Českého poháru v silniční cyklistice Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš na 166 km vyhrál Jiří Polnický z týmu Whirlpool-Author.
Jiří Polnický slaví.
Jiří Polnický slaví. | Foto: Jaroslav Svoboda

Velká Bíteš - Zahajovací závod Českého poháru v silniční cyklistice Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš na 166 km vyhrál Jiří Polnický z týmu Whirlpool-Author. Druhý skončil Daniel Turek a třetí místo obsadil Polák Adam Stachowiak.

"Jsem rád, že se mi v tomto závodě po loňském pátém místě podařilo zvítězit. Po vydařeném soustředění v Chorvatsku mě zastihl začátek sezony v dobré formě," uvedl v cíli vítězný Polnický.

O výsledku se rozhodlo ve větrném počasí až v závěrečných okruzích ve Velké Bíteši. Rozhodující únik šestičlenné skupiny vyprovokoval Polák Stachowiak.

V pelotonu si vedl úspěšně po vítězství v etapovém závodě dvojic Cape Epic biker Jaroslav Kulhavý, který vyhrál soutěž vrchařů a celkově obsadil 15. místo se ztrátou 1:02 na vítěze.

Závod Českého poháru v silniční cyklistice Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš (166 km):

1. J. Polnický (Whirlpool-Author) 3:35:36, 2. Turek (Cycling Academy Sagan), 3. Stachowiak (Pol.) oba stejný čas, 4. Tybor (SR), 5. Hunal (Whirlpool-Author), 6. Medek (Puskinak.cz) všichni -28.