Rusové podle Sunday Times podváděli s dopingem. Měli padělat potvrzení o nemoci

ČTK ČTK
2. 6. 2019 13:13
Ruská atletika čelí dalšímu obvinění ze zakrývání dopingu. Britský list The Sunday Times napsal, že Rusové poslali Komisi pro bezúhonnost atletiky (AIU) padělané doklady, aby se vyhnuli trestu pro výškaře Danila Lysenka, který získal loni v Berlíně stříbro na mistrovství světa.
Danil Lysenko
Danil Lysenko | Foto: Dalibor Sosna

Případ může podle listu zmařit ruskou snahu o účast atletů na olympijských hrách v příštím roce v Tokiu.

Lysenko dostal jako jeden z mála Rusů možnost startovat v Berlíně v rámci neutrální výpravy a obsadil druhé místo. Měl si však odpykat trest, protože neposkytl dopingovým komisařům požadované informace o místě svého pobytu. Rusové dodatečně předložili potvrzení o tom, že byl nemocen. To však podle The Sunday Times vystavila falešná klinika.

Ruská atletická federace uvedla, že bude spolupracovat s vyšetřovateli případu. Komise pro bezúhonnost atletiky tvrzení britského listu nekomentovala.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy