Rusové podle Sunday Times podváděli s dopingem. Měli padělat potvrzení o nemoci

ČTK ČTK
2. 6. 2019 13:13
Ruská atletika čelí dalšímu obvinění ze zakrývání dopingu. Britský list The Sunday Times napsal, že Rusové poslali Komisi pro bezúhonnost atletiky (AIU) padělané doklady, aby se vyhnuli trestu pro výškaře Danila Lysenka, který získal loni v Berlíně stříbro na mistrovství světa.
Danil Lysenko
Danil Lysenko | Foto: Dalibor Sosna

Případ může podle listu zmařit ruskou snahu o účast atletů na olympijských hrách v příštím roce v Tokiu.

Lysenko dostal jako jeden z mála Rusů možnost startovat v Berlíně v rámci neutrální výpravy a obsadil druhé místo. Měl si však odpykat trest, protože neposkytl dopingovým komisařům požadované informace o místě svého pobytu. Rusové dodatečně předložili potvrzení o tom, že byl nemocen. To však podle The Sunday Times vystavila falešná klinika.

Ruská atletická federace uvedla, že bude spolupracovat s vyšetřovateli případu. Komise pro bezúhonnost atletiky tvrzení britského listu nekomentovala.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy