FOTO Soči na Letné: ČOV postaví park pro deset tisíc lidí

V průběhu her v Soči na pražské Letné vyroste olympijský park se sportovišti i obrazovkami pro sledování Her. Jak bude vypadat si prohlédněte v této fotogalerii.
"Chceme, aby Česko sportovalo, nejenom drželo palce našim reprezentantům u televize. Park na pražské Letné, kde by si ostatní mohli vyzkoušet ten sport, na který se rádi v televizi dívají, chceme zkulturnit. Je tam obrovské množství nevyužitého prostoru, až je mi líto, že tam lidé netráví svůj volný čas. Chceme místo, které kazí stavba tunelu Blanka, zvelebit a nalákat tam lidi zpátky," uvedl na středečním setkání s novináři předseda ČOV Jiří Kejval.
Krom aktivního sportování ovšem budou moci fanoušci zimních sportů sledovat na desítkách míst přenosy z Ruska.
Takto by měl podle vizualizace ČOV vypadat olympijský park na Letné v noci a shůry.

"Hlavně večerní bruslení, kdy led prozáří světelná show, bude fantastickým zážitkem. V Londýně bylo 100 dobrovolníků, v Praze jich bude třikrát víc, bude to mnohem větší a podstatně náročnější. Vítězná sestava se nemění, areál bude stejně jako v Londýně dělat stejný tým v čele s režisérem Michalem Cabanem, jehož práci si v Londýně všichni pochvalovali," uvedl Kejval přesně sto dní před Zahajovacím ceremoniálem Her.
Na Letné by se měli představit také někteří čeští sportovci a vystoupí řada hudebníků.

"Rozhovory s našimi sportovci hned po jejich závodech. Petr Svěcený a Lucie Výborná. Chceme, aby se lidé mohli setkat se známými českými sportovci ze všech zimních sportů. Očekáváme proto až deset tisíc lidí denně. Plánujeme, že budeme pořádat například exhibiční zápasy někdejších hvězd našeho hokeje. Kateřina Neumannová bude mít na starosti běžkařskou trať, u ní bude střelnice s laserovými zbraněmi jako možnost si vyzkoušet biatlon. Bude tam i snowpark s U-rampou, kterou si budou moci zájemci vyzkoušet," doplnil Kejval.
Foto: Český olympijský výbor / Studio HORÁK
Sport Český olympijský výbor, Sport
30. 10. 2013 10:30
V průběhu her v Soči na pražské Letné vyroste olympijský park se sportovišti i obrazovkami pro sledování Her. Jak bude vypadat si prohlédněte v této fotogalerii

Praha - V průběhu Olympijských her v Soči na pražské Letné vyroste olympijský park se sportovišti i obrazovkami pro sledování Her.

Jak bude vypadat si prohlédněte v této fotogalerii. Základní informace si můžete přečíst níže.

Olympijský park na pražské Letné:

Rozloha parku: 17.500 m2
Očekávaná denní návštěvnost: 10.000 lidí
Velkoplošné LED obrazovky
100 míst se sportovními přenosy
Atmosférické nasvícení celého prostoru

Sport pro každého

"Ledový ráj" (unikátní ledová plocha o ploše téměř 5.000 m2)
Běžkařská trať
Laserová biatlonová střelnice
2 hokejová hřiště
Curlingová dráha
Snow park
Půjčovny sportovního vybavení
Trenéři a poradci

Olympiáda

Přímé přenosy
Interaktivní rozhovory se sportovci
Zajímaví hosté, návštěvy sportovců po návratu ze Soči

Zábava

Program pro školy z celé republiky
Hudební vystoupení
Výstavy
Fun zóna
Zázemí pro rodiny s dětmi
Každý den noviny Olympijského parku

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kopecký v dramatickém závěru Rallye Český Krumlov vybojoval sedmý triumf

Úřadující domácí šampion Jan Kopecký ovládl posedmé v kariéře Rallye Český Krumlov a vyrovnal rekord Romana Kresty. Pilot vozu Škoda Fabia Rally2 Evo vyšel ve třetím závodě mistrovství České republiky v automobilových soutěžích vítězně z dramatického souboje s Václavem Pechem, kterého opět předstihl v poslední rychlostní zkoušce a porazil jej o 3,4 sekundy. Třetí skončil s minutovým odstupem Filip Mareš.

Rallye Český Krumlov, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) 1:22:50,4, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -3,4, 3. Mareš, Bucha (Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:01,9, 4. Stříteský, Hovorka -1:20,2, 5. Březík, Krajča (všichni Škoda Fabia R5) -2:56,4, 6. M. Vlček, Skripová (Hyundai i20 N Rally2) -7:25,4, 7. Trojan, Jůrka (Škoda Fabia R5) -8:10,3, 8. Tarabus, Trunkát ( Peugeot 208 Rally4) -9:51,2.

Další zprávy