Sportovní fotky roku: Djoker v temnotách, hokejové akvabely a sukně proklatě vysoko

Jevgenija Tarasovová a Vladimir Morozov při Ruském poháru, závodu seriálu Grand Prix v krasobruslení v Moskvě:
Britská atletka Hayley Carruthersová padla vyčerpáním jen pár centimetrů před cílem Londýnského maratonu.
Nech mě taky hrát! Při zápase Ligového poháru v zámoří si při utkání mezi mexickým Tigres a Realem Salt Lake chtěla čutnout i kočka.
Hráči Washingtonu Nationals vítězství ve finále play off Národní baseballové ligy nad St. Louis Cardinals pořádně užili.
To není chmýří poletující ve vzduchu, ale parašutisté během svého mistrovství světa v severomakedonském Kruševu.
Foto: Reuters
Sport Sport
24. 12. 2019 7:01
Podívejte se na nejzajímavější sportovní fotografie roku 2019, jak je ze svého servisu vybrala agentura Reuters.
 

Právě se děje

před 22 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy