Úchvatné drama s vítězným koncem. Tak si Češi došli pro šanci na historický zápis

Ondřej Balvín a jeho smeč do polského koše
Od prvních minut se rozhořela urputná bitva. Takhle se rval o míč Martin Peterka.
V krkolomné pozici se ocitl Jaromír Bohačík.
Činil se i pod vlastním košem, takhle se pokoušel zastavit Adama Waczynského.
O pozorné obraně českého týmu se přesvědčil Damian Kulig.
Foto: Reuters
Sport Sport
12. 9. 2019 17:05
Podívejte se na fotografie z utkání basketbalového MS, v němž Česko porazilo ve skupině o 5. - 8. místo soupeře z Polska.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy