Mimořádná zpráva

Úchvatné drama s vítězným koncem. Tak si Češi došli pro šanci na historický zápis

Ondřej Balvín a jeho smeč do polského koše
Od prvních minut se rozhořela urputná bitva. Takhle se rval o míč Martin Peterka.
V krkolomné pozici se ocitl Jaromír Bohačík.
Činil se i pod vlastním košem, takhle se pokoušel zastavit Adama Waczynského.
O pozorné obraně českého týmu se přesvědčil Damian Kulig.
Foto: Reuters
Sport Sport
12. 9. 2019 17:05
Podívejte se na fotografie z utkání basketbalového MS, v němž Česko porazilo ve skupině o 5. - 8. místo soupeře z Polska.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Sněmovna schválila navýšení důchodů o 300 korun i příspěvek za každé vychované dítě

Sněmovna v pátek schválila dodatečné zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023. Novelu, jež by také zavedla možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Příspěvek za vychované dítě prosadila do vládní novely koaliční ČSSD. Jde také o dlouhodobou snahu lidovců, o jejichž konkurenční úpravě už dolní komora nehlasovala. O příspěvek se má zvyšovat zásluhová část penze, a valorizovala by se tedy podle inflace. Dodatečné rozpočtové výdaje předkladatelé odhadli na 18,4 miliardy korun v roce 2023, na 18,8 miliardy korun o rok později a na 19,4 miliardy korun v roce 2025. Předčasný důchod bez sankce pro záchranáře prosadili poslanci vládního hnutí ANO.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle podkladů 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy