"Podepsali jste plážovému volejbalu rozsudek smrti!" Hvězdný pár se kvůli změně regulí rozešel

ČTK ČTK
5. 5. 2017 10:32
Americká volejbalová série AVP přišla o svoji největší hvězdu Kerri Walshovou, která se rozhodla kvůli změně systému soutěž demonstrativně opustit.
Kerri Walshová a April Rossová už spolu hrát nebudou
Kerri Walshová a April Rossová už spolu hrát nebudou | Foto: Reuters

New York - Trojnásobná olympijská vítězka v plážovém volejbalu Kerri Walshová Jenningsová musí hledat novou partnerku. Odmítla totiž podepsat smlouvu s americkým okruhem turnajů AVP, naopak její spoluhráčka April Rossová v sérii zůstala.

Osmatřicetiletá Walshová Jenningsová vyčítá vedení AVP, že seriál obsahuje pouze osm turnajů ročně a prémie se v něm zvedají jen minimálně. Mnozí hráči jsou tak odkázáni na finanční pomoc rodičů nebo si musejí vedle tréninků hledat práci na plný úvazek.

"Drží nás v opravdu malinkém rybníčku, to pro náš sport znamená rozsudek smrti. Zasloužíme si víc," řekla volejbalistka agentuře AP. Smlouvu s AVP by musela podepsat až do roku 2020, kdy by ráda startovala na olympijském turnaji v Tokiu.

S Rossovou loni v Riu získala olympijský bronz, na třech předchozích olympiádách triumfovala s Misty Mayovou-Treanorovou. S tou rovněž třikrát vyhrála mistrovství světa.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy