"Počkám si na něj." Nový šampion UFC už se třese na Procházku. Ten se rychle hojí

mih mih
25. 1. 2023 8:38
Nejhorší zranění historie UFC, možná až rok pauza. Takové prognózy měl Jiří Procházka, když si na konci listopadu poranil rameno a nemohl obhájit pás šampiona nejprestižnější organizace. Po operaci se ale jeho stav rychle lepší a zdá se, že nového krále polotěžké váhy Jamahala Hilla vyzve už v létě. A ten se na něj těší už teď.
Jiří Procházka, MMA, odlet do Las Vegas 2021
Jiří Procházka, MMA, odlet do Las Vegas 2021 | Foto: Radek Úlehla

Když dal český bojovník pás šampiona k dispozici, měli možnost se o něj utkat hned čtyři tvrďáci. Bitva Poláka Jana Blachowicze a Rusa Magomeda Ankalajeva skončila remízou.

O víkendu se dočkal titulového zápasu Brazilec Glover Teixeira proti Jamahalu Hillovi. Původní soupeř Procházky ale na body prohrál, a tak je novým králem polotěžké váhy jednatřicetiletý Američan.

Ten se už na předzápasové tiskové konferenci přiznal, že na nic jiného než na bitvu proti Procházkovi nemyslí.

"Ví to všichni už roky. Chci Jiřího v dalším boji. Vyhrál pár zápasů a měl titul. Teď si to s ním chci rozdat. Slyšel jsem, že se jeho rameno uzdravuje rychleji, že by mohl zápasit už v létě. Počkám si na něj," slíbil médiím Hill.

Procházka americkému bojovníkovi pogratuloval na sociálních sítích a potvrdil, že i on se na něj už chystá. V rozhovoru pro The MMA Hour pak prozradil, jak to s jeho ramenem momentálně vypadá. 

"Všechno vypadá dobře. Vypadá to, že bych mohl být zpátky v kleci někdy v červenci nebo srpnu. Měl bych příští týden odletět do Las Vegas, kde budu dál rehabilitovat. Nic ale nechci uspěchat, musím si být jistý, že tělo pracuje na 200 procent," prohlásil brněnský bojovník.

Netajil ale lehké překvapení z toho, jak titulový zápas dopadl. Od Brazilce očekával lepší výkon.

"Byl pomalý, bez energie, myslel jsem, že má víc šancí titul získat zpátky. Ale to je jedno, jsem rád, že Hill titul získal a zase se to v mé kategorii rozhýbe," dodal český šampion.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy