Po úniku vyhrál 15. etapu Tour Francouz Fédrigo

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 7. 2012 17:45
15. etapu Tour de France ze Samatanu do Pau vyhrál domácí jezdec ze stáje FDJ Big-Mat Fedrigo.
Pierrick Fédrigo se raduje z vítězství v 15. etapě Tour de France.
Pierrick Fédrigo se raduje z vítězství v 15. etapě Tour de France. | Foto: Reuters

Pau - Patnáctou etapu Tour de France ze Samatanu do Pau vyhrál domácí jezdec Pierrick Fédrigo, který si tak připsal své čtvrté etapové prvenství na Tour.

Jezdec stáje FDJ Big-Mat tak ukázal, že se mu v etapách končících v pyrenejském středisku Pau daří. Vyhrál tu totiž i v dojezdu před dvěma lety. 

Fédrigo je navíc čtvrtým Francouzem, který v letošním ročníku získal etapové prvenství, což se dosud povedlo jen britským jezdcům.

Francouzský jezdec, který se spolu s pěticí uprchlíků oddělil od pelotonu v polovině etapy, zdolal ve finiši amerického jezdce týmu Garmin Christiana Vande Veldeho.

O šestnáct sekund zpět dojel na třetím místě Fedrigův krajan Thomas Voeckler, který jako jediný z šesti uprchlíků měl na kontě letošní etapové prvenství.

Peloton, který ve 158 kilometrů dlouhé etapě dovedl do cíle německý spurter André Greipel, ztratil na Fédriga téměř dvanáct minut.

Jezdce čeká v úterý volný den, ve středu však následuje královská pyrenejská etapa.

Výsledky:

1. Fédrigo (Fr./FDJ) 3:40:15, 2. Vande Velde (USA/Garmin) stejný čas, 3. Voeckler (Fr./Europcar), 4. Sörensen (Dán./Saxo Bank) oba -12, 5. Devenyns (Belg./Omega Pharma Quick-Step) -21, 6. Dumoulin (Fr./Cofidis) -1:08, 7. Greipel (Něm./Lotto), 8. Farrar (USA/Garmin), 9. Sagan (SR/Liquigas), 10. Boeckmans (Belg./Vacansoleil) všichni -11:50.

Průběžné pořadí:

1. Wiggins 68:33:21, 2. Froome (oba Brit./Sky) -2:05, 3. Nibali (It./Liquigas) -2:23, 4. Evans (Austr./BMC) -3:19, 5. Van den Broeck (Belg./Lotto) -4:48, 6. Zubeldia (Šp./RadioShack) -6:15, 7. Van Garderen (USA/BMC) -6:57, 8. Brajkovič (Slovin./Astana) -7:30, 9. Rolland (Fr./Europcar) -8:31, 10. Pinot (Fr./FDJ) -8:51.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy