Pljuščenko odstoupil z her. Teď musí na operaci zad

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 2. 2014 15:28
Zákroku se legendární krasobruslař podrobí na začátku března.
Legendární krasobruslař musel odstoupit her, teď půjde na operaci zad.
Legendární krasobruslař musel odstoupit her, teď půjde na operaci zad. | Foto: Reuters

Soči - Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko, jenž kvůli zranění odstoupil před krátkým programem z olympijské soutěže jednotlivců v Soči, se na začátku března podrobí operaci zad. Chirurgové spraví poškozený šroubek, který po jednom z předchozích zákroků drží destičku v zádech jednatřicetiletého sportovce.

Pljuščenko už během kariéry podstoupil dvanáct operací. Od zisku stříbrné medaile na olympiádě ve Vancouveru před čtyřmi lety kvůli zdravotním potížím nastupoval sporadicky jen na národních a evropských šampionátech, světové naopak vynechával.

Olympijský vítěz z Turína Pljuščenko pomohl v Soči k triumfu Ruska v premiérové soutěži družstev, ale do individuálního závodu už nenastoupil.

Na hry se přitom dostal až na poslední chvíli díky kontrolní jízdě před rozhodčími. Na ruském šampionátu ho totiž porazil osmnáctiletý Maxim Kovtun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy