Pljuščenko jde na operaci a vynechá mistrovství světa

Sport Sport
26. 1. 2012 17:35
Krasobruslař: ´Dostávám hodně injekcí. A nepomáhají´
Jevgenij Pljuščenko.
Jevgenij Pljuščenko. | Foto: Reuters

Sheffield - Fanoušci krasobruslení si na březnovém světovém šampionátu ve Francii budou muset nechat zajít chuť na představení Jevgenije Pljuščenka.

Legendární ruský krasobruslař totiž musí na operaci s kolenem a v Nice startovat nebude.

"Už tady dostávám hodně injekcí proti bolesti a ani už mi moc nepomáhají," uvedl Pljuščenko po krátkém programu na evropském mistrovství v Sheffieldu.

Čtěte také:

Pljuščenko dostal výjimku a může startovat na ME
Pljuščenko je znovu ´amatér´ a může závodit

Hned po závodech se trojnásobný mistr světa podrobí v Německu operaci menisku. "Pak si dám pauzu a příští rok začnu znovu," dodal šampion.

Současné mistrovství Evropy je přitom prvním velkým závodem od olympiády ve Vancouveru v roce 2010, na kterém devětadvacetiletý Pljuščenko startuje.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy