Plíšková začala Elite Trophy vítězně, poradila si s Jankovičovou

4. 11. 2015 11:59
Karolína Plíšková vstoupila do turnaje Elite Trophy vítězstvím nad Srbkou Jelenou Jankovičovou.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Praha- Česká tenistka Karolína Plíšková začala na "malém Turnaj mistryň" v čínském Ču-chaj vítězně. Ve středu porazila bývalou světovou jedničku Jelenu Janovičovou po setech 6:4, 3:6, 6:2. Utkání jsme sledovali živě zde.

Zítra se třiadvacetiletá Plíšková o postup ze skupiny do semifinále podniku WTA Elite Trophy utká se Sarrou Erraniovou, která v prvním zápase skupiny C podlehla právě srbské tenistce. Mezi čtyři nejlepší projde pouze vítězka tříčlenné skupiny.

Plíšková se s Jankovičovou utkala podruhé v kariéře, první vzájemný duel letos v Cincinnati prohrála a ani tentokrát nebyla favoritkou. Odborníci věřili spíše Srbce, které měl více sedět pomalejší povrch v Ču-chaji. Jenže česká hráčka postavila v zajímavém zápase prognózy na hlavu.

Už v prvním setu ukazovala velmi dobrý tenis a dávala zapomenout na nepříliš vydařené poslední měsíce. Ivanovičové rychle sebrala podání, vzápětí ale sama ztratila to své a tak se sada rozhodovala až v závěru. Za stavu 4:4 vybojovala Plíšková druhý brejk, který už potvrdila a ukončila sadu.

Jankovičová ovšem není hráčkou prodávající svou kůži lacino. Ve druhé sadě zkušená tenistka přebrala iniciativu, šla do brejku a ten si udržela a až do stavu 3:6.

Po druhém setu si Plíšková odběhla do šatny a vrátila se jako vichřice. Po dvou brejcích vedla už 5:0 a zdálo se být rozhodnuto. Poté sice Češka ztratila dvě hry za sebou, po konzultaci s trenérem Jiřím Vaňkem však zaútočila na servis soupeřku a zápas ukončila, když proměnila třetí mečbol efektním stopballem z plného běhu.

"Byl to těžký zápas hned od začátku. Ona dobře brání a hodně toho na základní čáře oběhá, takže je proti ní těžké 'zabít'," uvedla Plíšková. "Byla jsem ráda, že se mi povedlo dobře vstoupit do rozhodujícího setu. Na konci jsem cítila velkou únavu, myslím, že se nám moc nedařilo oběma," uznala česká tenistka, kterou ještě příští týden čeká fedcupové finále v Praze.

Tenisový turnaj žen Elite Trophy v čínském Ču-chaj (tvrdý povrch, dotace 2,150.00 dolarů):