Plíšková už kamarádí s trávou. A chce zářit ve Wimbledonu

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 6. 2015 6:22
Finále v Birminghamu znamená pro rodačku z Loun zlomení travnatého prokletí.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Birmingham - Mohla být první tenistkou po třiceti letech, která by se bez jediné účasti v grandslamovém osmifinále stala členkou elitní světové desítky.

Nakonec ale Karolína Plíšková do top ten nepronikla, když ve finále v Birminghamu v přímém souboji podlehla po velkém boji Němce Angelique Kerberové.

Samotné finále ale pro rodačku z Loun znamená zlomení travnatého prokletí. A povzbuzení před Wimbledonem. Právě tam teď bude česká hvězda útočit na premiérové osmifinále na turnajích velké čtyřky.

Plíšková promarněné šance na elitní desítku nelitovala. Spíše měla radost, že se herně i mentálně cítila dobře. Vždyť před turnajem v Birminghamu vyhrála v hlavních soutěžích turnajů WTA na trávě jen dva z osmi zápasů. Nyní se radovala z vítězství hned čtyřikrát po sobě.

Doufá, že ve Wimbledonu naváže

Nyní už může říkat, že jsou s trávou kamarádky. "Doufám, že jo," smála se Plíšková. "Po letech, kdy jsem na trávě skoro nevyhrála zápas, je tohle snad průlom. Cítila jsem se dobře herně i mentálně. Teď ještě Eastbourne a pak Wimbledon a doufám, že tam budu moct navázat na nahrané zápasy."

Před turnajem v Birminghamu se speciálně na trávu nepřipravovala. S trenérem Jiřím Vaňkem hrála na betonu v Praze na Spartě. "Nehrotila jsem to. Jela jsem do Birminghamu trošku dřív s tím, že to nějak dopadne. Kdyby to nevyšlo, tak to byla především příprava. Hlavní koncentrace je na Wimbledon," řekla.

Přesto mohla účast ve finále hodnotit jako výbornou. "Jo jo, ale budeme říkat dobrý," upravila známkování. Ve školní terminologii znamená dobrý za tři, což ale finále neodpovídá. "Tak dvě až tři, za jedna by to musela být výhra."

Už je zase plná energie

Třiadvacetiletá Plíšková hrála první turnaj od Roland Garros. V Paříži působila po namáhavé první části sezony unaveně. Nyní už je zase plná energie. "Byla jsem dva týdny doma, a i když v tréninku, tak to moc pomohlo. Musím říct, že se cítím fyzicky i mentálně zase dobře, což je důležité. Už se to projevilo a doufám, že ještě projeví ve Wimbledonu," zopakovala, že chce dobře zahrát v All England Clubu.

Výsledkem v Birminghamu navázala na výborný start roku 2015. V tom hrála dvakrát finále a získala titul na antuce v Praze, ale pak měla trochu útlum. "Ten domácí titul mi vzal hodně sil. Potom nebyly výsledky na antuce takové a jsem ráda, že jsem zase uhrála nějaký výsledek a jde to dobře," řekla Plíšková a označila se za zápasový typ. "Když jsem na vlně, hraju a hraju, tak předvádím nejlepší výkony."

Před zápasem s Kerberovou věděla, že se v případě titulu dostane na úkor soupeřky poprvé do světové desítky. "Nestresovala jsem se tím, já chtěla hlavně vyhrát titul," řekla. Žebříčkové umístění tolik neprožívá. "Já tohle nevnímám. Už tolik nezáleží, jestli jsem deset jedenáct nebo dvanáct, ale každý místo je dobrý."

Kouče zastoupila maminka

V Birminghamu nebyla s trenérem Vaňkem, doprovod jí dělala maminka. "Byla rodinná atmosféra a byla jsem spokojená, že tady někoho mám, protože nejsem ráda sama na turnajích," řekla Plíšková.

Na poradu na kurt si ale maminku zavolat nechtěla. "Máma o tenisu ví hodně, viděla nás se ségrou hrát milionkrát, ale je netenista. Byla to hlavně mentální podpora, což bylo moc příjemné."

 

Právě se děje

před 21 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt v patře domu, na místě je 11 zraněných. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Při požáru v Černokostelecké ulici bylo zraněno 11 lidí, nejméně dva jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Hasiči nyní byt odvětrávají.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy