Plíšková nasázela už 303 es a tlačí se do první desítky

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 6. 2015 8:30
Česká tenistka vévodí statistikám servisu na okruhu.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Praha - Po fantastickém začátku sezony toho už měla plné zuby. Až do května stihla česká tenistka Karolína Plíšková 11 turnajů a sehrát 39 zápasů. Třikrát došla do finále, jednou do semifinále. Není divu, že sama v rozhovorech říkala, že si potřebuje odpočinout, měla toho dost.

French Open se jí příliš nepovedlo, skončila už ve druhém kole, a tak času na regeneraci bylo spoustu. Teď je třiadvacetiletá Češka zpátky a na trávě opět předvádí senzační výkony. V Birminghamu bojuje o finále, vystřelila tu už 303. eso sezony, což je momentálně nejlepší číslo na okruhu.

"Cítím se teď skvěle, vyhrála jsem už třetí zápas na trávě, takže si jsem na tomto povrchu jistá. Navíc vidím, že se stále zlepšuji, tohle bylo mé nejlepší utkání," řekla po vítězném čtvrtfinálovém zápase proti Carle Suárezové Navarrové Plíšková.

"Chci k českým holkám do Top 10"

V semifinále na ni čeká Francouzka Kristina Mladenovicová, která trochu překvapivě zdolala Rumunku Simonu Halepovou. S ní hrála Plíšková zatím jen jednou, loni v Moskvě a poroučela se v prvním kole po dvou setech 3:6 a 5:7.

Letos je ale výkonnostně ještě o úroveň výš a má obrovskou motivaci. Sice ještě záleží, kam až se na turnaji dostane další semifinalistka Němka Angelique Kerberová, ale výhra by měla rodačku z Loun posunout do první desítky, kde by byla už třetí českou tenistkou po Petře Kvitové a Lucii Šafářové.

"Jsou pro mě velkou inspirací, chtěla bych se k nim připojit. Je vidět, že se teď českým holkám daří, vždyť máme asi devět hráček v Top 100 žebříčku. Lucka dokonce hrála finále French Open," dodala Plíšková.

Semifinále tenisového turnaje v Birminghamu mezi Karolínou Plíškovou a Kristinou Mladenovicovou můžete sledovat od 13 hodin v online reportáži na webu Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy