Plíšková a Strýcová k sobě pasují, možná si spolu zahrají na olympiádě

ČTK ČTK
14. 4. 2016 19:30
Tenistky Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou stmelily úspěšné čtyřhry a pokud se nominují, možná si spolu zahrají debla i na olympiádě v Riu de Janeiro.
Tenistky Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou.
Tenistky Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou. | Foto: Milan Kammermayer

Lucern - Znají se dlouho a jsou kamarádky, ale díky Fed Cupu se daly v posledních měsících více dohromady. Tenistky Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou stmelily úspěšné čtyřhry a pokud se nominují, možná si spolu zahrají debla i na olympiádě v Riu de Janeiro.

"Pasujeme k sobě"

Kometa tenisového nebe posledních sezon Plíšková a zkušená Strýcová loni rozhodly za stavu 2:2 finále v Praze proti Ruskám a získaly českému týmu čtvrtý titul za pět let. Suverénně zvládly i rozhodující pátý duel v únoru v Rumunsku.

"Pasujeme k sobě. Sedíme si," uvedly s úsměvem v Lucernu, kde by měly o víkendu táhnout fedcupový tým proti Švýcarku a dovést ho do dalšího finále.

Ač jsou herně i lidsky každá jiná - Plíšková spíš klidná a Strýcová energická - mají společnou upřímnost. Obě nejdou daleko pro peprnější výraz, ale především si otevřeně řeknou, jak na věc. "Fakt nám to pomáhá, jak se projevujeme na kurtě. Já jsem spíš klidná a potřebuju k sobě, když uvadám, někoho živějšího. Barča je zase někdy až moc živá a v deblu nám to funguje dobře," uvedla Plíšková.

Se Strýcovou se na kurtu cítí výborně. "Což se mi nestává moc často," podotkla čtyřiadvacetiletá hráčka. O šest let starší Strýcová přitakala, že si výtečně rozumí na kurtu i mimo něj. "Jsem hodně emoční, ona spíš v klidu. Neřešíme, jestli mi leze na nervy, nebo ne," řekla Strýcová.

Na kurtu se doplňují. Strýcová je dobrou deblistkou a Plíšková servisem a razantními údery tvrdí hru. Při hře si nic nevyčítají. "Když něco zkazím, nenahodí ksicht. Spíš se všemu zasmějeme," vystihla Strýcová. Smích se z jejich strany kurtu ozývá často. "Lidi nám říkají, že je vidět, jak si to spolu užíváme."

Veselá dvojka se spolu nenudí

Většinou Strýcová rozesměje Plíškovou. "Barča má dost hlášek, ale nejsou úplně publikovatelné. Vždycky se těm jejím komentářům zasměju a něco přihodím," řekla Plíšková. "Prostě máme parádní vztah a funguje to," dodala Strýcová.

Pražské finále ve vyprodané O2 areně je ještě více sblížilo. "Emotivní zážitky náš vztah posílily. Ale není to jenom díky těm zápasům. Vyhovujeme si i lidsky," řekla Strýcová. "Dřív jsme spolu trénovaly a kamarádily jsme, ale tyhle dva vypjaté zápasy, zvlášť finále v Praze, nás daly ještě víc dohromady," řekla Plíšková.

Prý se na sebe ještě nenaštvaly. Jen z legrace. "Nevidím důvod, i kdyby se nám nějaký debl nepovedl. Může se stát, že je jedna holka naštvaná, když jí to ta druhá zkazí. To je normální. Ale proč bychom se měly hádat?" řekla Plíšková.

Často se spolu baví i na turnajích a už probíraly možnost společného debla v Riu. "Tohle se bude vědět až po Paříži a záleží, kdo se tam dostane a kdo ne," upozornila Plíšková, že žebříček, na základě kterého se hráčky na olympiádu kvalifikují, se uzavírá po Roland Garros.

Je možné, že se spolu objeví v deblovém páru také na běžných turnajích. Letos to ale nejde, neboť Plíšková se domluvila s Němkou Julií Görgesovou. "Ale do budoucna bychom to spolu mohly zkusit a mohlo by nám to jít," řekla Plíšková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy