Plíšková na esa pokořila i Serenu, Kvitová předvedla největší smršť. Rekordy tenisové sezony

Projděte si rekordní statistiky ženského okruhu WTA v této sezoně, kde dominuje mimo jiné také české "Rocket Girl" z Loun Karolína Plíšková.
NEJVÍCE ES - KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (517): Zapomeňte na známé ranařky Sabine Lisickou, Samanthu Stosurovou nebo Serenu Williamsovou. Nejvíce es na okruhu letos nastřádala právě "Rocket Girl" z Loun Karolína Plíšková. Dlužno dodat, že v průměru na zápas má jasně navrch Williamsová, která letos na 498 es potřebovala 53 duelů. Plíšková na svůj součet 75. Třetí Američanka Madison Keysová nastřádala 328 es.
NEJVÍCE ODVRÁCENÝCH BREJKBOLŮ - KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (64,3 %): Jak účinný má rodačka z Loun servis, dokazuje také tato statistika. Žádná hráčka neodvrátila větší procento brejkbolů než Karolína Plíšková. Zároveň to potvrzuje i její psychickou odolnost. Zatímco v esech jí počet zápasů výrazně pomohl k přeskočení Sereny Williamsové, zde je to naopak. Pokud by neměla Plíšková silnou hlavu, této statistice by vládnout nemohla.
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚŠNOST DRUHÉHO SERVISU - KLÁRA KOUKALOVÁ (47,1 %): Zatímco první servis má nejúspěšnější Italka Sara Erraniová, ten druhý nejvíce letos na okruhu "psal" Češce Kláře Koukalové. Na čtvrtém místě v této statistice je její krajanka Lucie Hradecká.
NEJVÍCE ODEHRANÝCH TIE-BREAKŮ - LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (33): České hráčky mají smysl pro drama. Statistiku zkrácených her ovládá Šafářová se 33, druhá Plíšková jich má na kontě 24. Obě jsou skvělé i v jejich vyhrávání. Šafářová vyhrála patnáctkrát, Plíšková třináctkrát. Mezi obě se vklínila jen Sarra Erraniová se 14, která tak má v tomto ohledu nejlepší procento vítězství v tie-breacích (67 procent).
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
11. 11. 2015 11:01
Projděte si rekordní statistiky ženského okruhu WTA v této sezoně, kde dominuje mimo jiné také česká "Rocket Girl" z Loun Karolína Plíšková.

Více o senzační sezoně Karolíny Plíškové si přečtěte ZDE!

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy