Plíšková na esa pokořila i Serenu, Kvitová předvedla největší smršť. Rekordy tenisové sezony

Projděte si rekordní statistiky ženského okruhu WTA v této sezoně, kde dominuje mimo jiné také české "Rocket Girl" z Loun Karolína Plíšková.
NEJVÍCE ES - KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (517): Zapomeňte na známé ranařky Sabine Lisickou, Samanthu Stosurovou nebo Serenu Williamsovou. Nejvíce es na okruhu letos nastřádala právě "Rocket Girl" z Loun Karolína Plíšková. Dlužno dodat, že v průměru na zápas má jasně navrch Williamsová, která letos na 498 es potřebovala 53 duelů. Plíšková na svůj součet 75. Třetí Američanka Madison Keysová nastřádala 328 es.
NEJVÍCE ODVRÁCENÝCH BREJKBOLŮ - KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (64,3 %): Jak účinný má rodačka z Loun servis, dokazuje také tato statistika. Žádná hráčka neodvrátila větší procento brejkbolů než Karolína Plíšková. Zároveň to potvrzuje i její psychickou odolnost. Zatímco v esech jí počet zápasů výrazně pomohl k přeskočení Sereny Williamsové, zde je to naopak. Pokud by neměla Plíšková silnou hlavu, této statistice by vládnout nemohla.
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚŠNOST DRUHÉHO SERVISU - KLÁRA KOUKALOVÁ (47,1 %): Zatímco první servis má nejúspěšnější Italka Sara Erraniová, ten druhý nejvíce letos na okruhu "psal" Češce Kláře Koukalové. Na čtvrtém místě v této statistice je její krajanka Lucie Hradecká.
NEJVÍCE ODEHRANÝCH TIE-BREAKŮ - LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (33): České hráčky mají smysl pro drama. Statistiku zkrácených her ovládá Šafářová se 33, druhá Plíšková jich má na kontě 24. Obě jsou skvělé i v jejich vyhrávání. Šafářová vyhrála patnáctkrát, Plíšková třináctkrát. Mezi obě se vklínila jen Sarra Erraniová se 14, která tak má v tomto ohledu nejlepší procento vítězství v tie-breacích (67 procent).
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
11. 11. 2015 11:01
Projděte si rekordní statistiky ženského okruhu WTA v této sezoně, kde dominuje mimo jiné také česká "Rocket Girl" z Loun Karolína Plíšková.

Více o senzační sezoně Karolíny Plíškové si přečtěte ZDE!

 

Právě se děje

Další zprávy