Medaile nebude. Perušič se Schweinerem nevyužili setboly a na ME končí ve čtvrtfinále

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 8. 2019 16:11
Beachvolejbalisté Ondřej Perušiš s Davidem Schweinerem nedotáhli pouť mistrovstvím Evropy v Moskvě až do bojů o medaile. Ve čtvrtfinále podlehli rakouské dvojici Martin Ermacora, Moritz Pristauz ve dvou setech 21:23 a 18:21, i když v první sadě měli Češi dva setboly.
Ondřej Perušič a David Schweiner v akci
Ondřej Perušič a David Schweiner v akci | Foto: Dalibor Sosna

Děleným pátým místem si nicméně rodáci z Prahy vylepšili maximum na evropském šampionátu, loni v Haagu skončili devátí. Dnes v chladné Moskvě se snažili prodloužit medailovou sérii pro českou reprezentaci, protože od roku 2016 vozily pravidelně cenné kovy ženy. Ale osmifináloví přemožitelé úřadujících mistrů světa Olega Stojanovského s Vlajčeslavem Krasilnikovem jim to nedopřáli.

S Rakušany Ermacorou a Pristauzem se Perušič se Schweinerem utkali potřetí a již podruhé během pěti dnů. Na úvod základní skupiny je v úterý zdolali ve třech setech, dnes po 50 minutách odešli poraženi.

V prvním setu chyběl českým jedničkám dvakrát jediný míč, aby získali první sadu. V jejím průběhu se jim povedlo smazat až tříbodovou ztrátu a do koncovky šli poprvé s vedením za stavu 17:16. První setbol zajistil Perušič podáním s pomocí pásky, druhý Schweiner útokem. Ale šance zůstaly nevyužity, naopak Rakušané první setbol proměnili.

Ve druhém dějství na studeném moskevském písku Češi opět neustále dotahovali a v závěru měl až sedmibodové manko. Byť předvedli pětibodovou šňůru (17:19), Rakušané už se nenechali o senzační postup do semifinále připravit a z pozice nasazených třiadvacítek už nyní slaví největší úspěch v kariéře.

Poslední českou mužskou medailí zůstalo zlato Marka Pakosty s Michalem Palinkem z roku 1996.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Moskvě:

Muži - čtvrtfinále: Ermacora, Pristauz (23-Rak.) - Perušič, Schweiner (10-ČR) 2:0 (21, 18).

Ženy - semifinále: Wojtasiková, Koioleková (4-Pol.) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (15-Švýc.) 2:1 (-18, 18, 8), Graudinová, Kravčenoková (20-Lot.) - Liliana, Elsa (9-Šp.) 2:1 (19, -19, 12). Finále: Graudinová, Kravčenoková (20-Lot.) - Wojtasiková, Kocioleková (4-Pol.) 2:0 (20, 19). O 3. místo: Liliana, Elsa (9-Šp.) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (15-Švýc.) 2:1 (-13, 15, 19),

 

Právě se děje

Další zprávy