Těžká facka, zradila jsem týmový cíl, kála se Hermannová po nečekaném vyřazení

Sport ČTK Sport, ČTK
31. 5. 2019 16:36
Obhájkyně prvenství Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou překvapivě nepostoupily v Ostravě na turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu ze skupiny a skončí až na děleném 25. místě. Aktuální světové dvojky zaznamenaly nejhorší výsledek po téměř čtyřech letech.
Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková v akci
Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková v akci | Foto: Red Bull Content Pool, Jörg Mitter

Nejdále se z českých žen dostaly Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou, které vypadly v 1. kole play off po prohře s bývalými světovými jedničkami Agathou a Dudou z Brazílie dvakrát 15:21 a skončily na děleném 17. místě. V turnaji z domácích zástupců zůstali jen loňští semifinalisté Ondřej Perušič a David Schweiner. Osmí nasazení postoupili ve čtvrtek po dvou výhrách ve skupině přímo do 2. kola play off, které je čeká v sobotu. Budou nejhůře devátí.

Hermannová s Nausch Slukovou, nejvýše nasazené J&TBanka Ostrava Beach Open, podlehly ve čtvrtek Dianě Luninové a Maryně Samodajové z Ukrajiny 0:2 a druhé utkání musely vyhrát, aby prošly do 1. kola play off. Proti švýcarskému páru Nina Betschartová, Tanja Hüberliová dnes bojovaly, ale zápas ztratily 13:21, 21:18 a 11:15 v tie-breaku.

"Naštvání tam je. Hledaly jsme tady optimální výkon. Nedařilo se nám najít svou hru a na téhle úrovni to je potrestané," řekla Nausch Sluková České televizi. "Nedokázaly jsme předvést, co nás dovedlo v žebříčku tak vysoko," uvedla Hermannová.

Hermannová s Nausch Slukovou skončily hůře jen dvakrát, a to na začátku své spolupráce. V srpnu roku 2015 byly třiatřicáté na Long Beach a v Olštýnu.

"Je to taková docela těžká facka," uvedla ostravská rodačka Hermannová, kterou kvůli domácímu prostředí mrzelo vyřazení o to více.

"Nemusí se vždycky dařit, ale každý den se musí opakovat chtít ze sebe vytáhnout nejlepší výkon. Ať je to kdekoliv, jestli v Ostravě, Praze, Malajsii, Číně. Tohle je čtvrtý turnaj sezony, máme za sebou dva hezké výsledky a dva špatné. Takže před sebou máme ještě spoustu turnajů, kde se to dá všechno napravit," řekla Hermannová.

Sluková s Hermannovou mohly dnes dopoledne odvrátit vyřazení vítězstvím nad Švýcarkami Ninou Betschartovou a Tanjou Hüberliovou, ale nezvládly rozhodující tie-break.

"My je známe, už jsme s nimi hrály. Nemělo by nás to překvapovat, měly jsme na ně taktiku, bohužel bych to shrnula - zápas i turnaj - tak, že jsme si ho prohrály na naší půlce," řekla Sluková. "Na naší straně toho chybělo spoustu. Ony měly navíc trošku štěstí, trochu více odvahy, lepší obranu, lepší servis," mínila Sluková.

Její spoluhráčka připustila, že ji turnaj nezastihl v optimálním herním rozpoložení. "Už minulý týden v Číně jsem nenašla herní pohodu. Nepodařilo se mi to pro tento turnaj změnit, což mě mrzí moc, protože takový volejbal si tady diváci nezasloužili," prohlásila Hermannová.

"Za sebe říkám, že jsem  zradila takový týmový cíl. Nebyla jsem schopna se do hry zažrat tak, jak bylo potřeba, abychom tady vyhrály," kála se Hermannová.

Kubíčková s Kvapilovou postoupily ze skupiny poté, co dopoledne otočily zápas s Karlou Borgerovou a Julií Sudeovou a i podruhé letos německý pár porazily. "V prvním setu se mi moc nedařilo a uspěly jsme v tie-breaku," řekla Kubíčková.

V prvním kole čelily pátým nasazeným Brazilkám a favorizované Agathu a Dudu trápily za pomoci fanoušků v areálu Dolních Vítkovic především ve vyrovnané druhé sadě. Od stavu 15:15 ale chybovaly, ztratily šest bodů v řadě a set i zápas prohrály.

"Daly jsme do toho momentální maximum. Snad se nemáme za co stydět," hodnotila Kubíčková. "Dokázaly jsme je znervóznit uprostřed setů, ale v koncovce jsme si to neuhrály a ony už to dohrály v pohodě," řekla Kvapilová.

Turnaj skončil po druhé prohře ve skupině pro Martinu Bonnerovou s Martinou Maixnerovou, které nestačily na Brazilky Talitu a Taianu Limaovou. Vypadli i Jan Dumek s Václavem Berčíkem a Marcel Mysliveček s Martinem Piherou.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Skupina A: Koekelkoren, Van Walle (16-Belg.) - Mysliveček, Pihera (32-ČR) 2:0 (11, 12).

Skupina C: Pedlow, Schachter (14-Kan.) - Dumek, Berčík (30-ČR) 2:0 (9, 19).

Ženy:

Skupina A: Betschartová, Hüberliová (16-Švýc.) - Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) 2:1 (13, -18, 11).

Skupina B: Talita, Taiana Limaová (15-Braz.) - Bonnerová, Maixnerová (31-ČR) 2:0 (13, 13).

Skupina C: Kubíčková, Kvapilová (30-ČR) - Borgerová, Sudeová (19-Něm.) 2:1 (-14, 19, 11).

Play off - 1. kolo: Agatha, Duda (5-Braz.) - Kubíčková, Kvapilová 2:0 (15, 15).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy