Odplata nevyšla. Hermannová a Nausch Sluková skončily v Tokiu opět deváté

ČTK ČTK
27. 7. 2019 8:06
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková prohrály na turnaji Světového okruhu v Tokiu v prvním kole play off s úřadujícími evropskými šampionkami Sanne Keizerovou a Madelein Meppelinkovou z Nizozemska. Česká dvojice obsadila v dějišti olympijských her v příštím roce deváté místo stejně jako na předchozích akcích v Espinhu a Gstaadu.
Barbora Sluková a Markéta Hermannová v Gstaadu 2019
Barbora Sluková a Markéta Hermannová v Gstaadu 2019 | Foto: Red Bull Content Pool

V japonské metropoli začaly Hermannová s Nausch Slukovou dvěma porážkami, ale páteční výhrou nad domácím párem Čijo Suzikiová, Jurika Sakagučiová si zajistily postup do play off. V něm narazily na deváté nasazené Nizozemky, které je vyřadily na loňském mistrovství Evropy v semifinále. Odplata českým hráčkám nevyšla. Po 50 minutách bývalé světové jedničky podlehly Keizerové a Meppelinkové 16:21, 22:20 a 13:15.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Tokiu:

Ženy:

Play off - 1. kolo: Keizerová, Meppelinková (9-Niz.) - Hermannová, Nausch Sluková (14-ČR) 2:1 (16, -20, 13).

 

Právě se děje

před 6 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy