Plavkyně Pechanová má na ME bronz z 10 kilometrů

12. 9. 2012 17:01
Jana Pechanová
Jana Pechanová | Foto: ČTK

Piombino - Jana Pechanová vybojovala na mistrovství Evropy v dálkovém plavání bronzovou medaili v závodě na olympijské trati 10 kilometrů.

Česká reprezentantka zaostala v italském Piombinu o 2,8 sekundy za domácí vítězkou a majitelkou bronzu z olympijských her v Londýně Martinou Grimaldiovou, jež obhájila titul. Od stříbrné Němky Angely Maurerové českou reprezentantku dělilo 1,4 sekundy.

Pechanová navázala na loňské úspěšné vystoupení v izraelském Ejlatu, kde získala stříbro v takzvané časovce na 5 km a bronz na maratonské pětadvacítce. V desetikilometrovém závodě, na kterém letos v olympijském Londýně skončila na devátém místě, byla tehdy osmá. Evropský bronz z desítky vybojovala Pechanová i v roce 2006 na Balatonu.

Další česká reprezentantka v Itálii Silvie Rybářová doplavala čtrnáctá, Barbora Picková byla osmnáctá.

Závod mužů vyhrál Kirill Abrosimov z Ruska před Němcem Andreasem Waschburgerem a domácím Nicolou Bolzonellem. Jan Pošmourný byl 21., Rostislav Vítek po polovině trati vzdal.

Mistrovství Evropy v dálkovém plavání v Piombinu (Itálie):

Muži - 10 km: 1. Abrosimov (Rus.) 1:57:46,8, 2. Waschburger (Něm.) -1,4, 3. Bolzonello (It.) -7,2, ...21. Pošmourný -2:27,7, 25. Baloun -3:31,5, Vítek (všichni ČR) nedokončil.

Ženy - 10 km: 1. Grimaldiová (It.) 2:12:23,3, 2. Maurerová (Něm.) -1,4, 3. Pechanová -2,8, ...14. Rybářová -1:20,0, 18. Picková (všechny ČR) -6:59,8.