Plavkyně Horská byla na ME šestá v polohovce na 200 metrů

16. 12. 2017 18:08
Finále na 50 metrů uniklo znakařce Simoně Baumrtové, jež skončila časem 26,77 sekundy jedenáctá.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kodaň - Česká plavkyně Kristýna Horská obsadila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu šesté místo v polohovém závodě na 200 metrů. Jasně vyhrála favorizovaná Katinka Hosszúová, která tak v Kodani získala pátý individuální titul. Finále na 50 metrů uniklo znakařce Simoně Baumrtové, jež skončila časem 26,77 sekundy jedenáctá.

Dvacetiletá Horská si ve finále vylepšila osobní rekord o sedmnáct setin na 2:09,80. Po motýlkářském, znakařském a prsařském úseku obracela do závěrečné kraulařské padesátky dokonce na třetí pozici. Pak se ale propadla a od bronzové Italky Ilarie Cusinatové ji nakonec dělila více než sekunda a půl.

Od začátku vedla světová rekordmanka a jednoznačně nejlepší polohovkářka současnosti Hosszúová. Krajanku Evelyn Verrasztovou, která se ve finiši dostala na druhou pozici, porazila o 3,66 sekundy.

Hosszúová zatím v Kodani vyhrála všechny tři polohovky a závody na 100 a 200 metrů znak. Ještě dnes bude mít šanci na šestý titul na znakařské padesátce, na které postoupila do finále z prvního místa.

V boji o medaile v této disciplíně bude chybět mistryně Evropy z roku 2013 Baumrtová, které k postupu chybělo pět setin. Šestadvacetiletá chomutovská plavkyně do semifinále padesátky postoupila ze sedmého místa. Ve večerním programu čas z rozplavby vylepšila o osmnáct setin a dohmátla jako pátá ve druhém semifinále. V tom prvním ji ale porazilo dalších šest plavkyň.

Nejlepším výsledkem Baumrtové na šampionátu v Kodani tak zůstalo páté místo ze stovky. Na dvoustovce byla devátá.