Plakala celá hala. Dánská házenkářka utrpěla na šampionátu hororové zranění

5. 12. 2021 16:03
Vážné zranění utrpěla dánská házenkářka Mia Rejová Bidstrupová během utkání světového šampionátu proti Tunisku.

Dánky ve čtvrtečním zápase jasně přehrávaly africké soupeřky, po poločase vedly 16:8. Po dvou minutách druhého dějství si Rejová Bidstrupová vyměnila před tuniským brankovištěm míč se spoluhráčkou Mette Tranborgovou.

Jenže se při tom srazily tak nešťastně, že Tranborgová spadla parťačce plnou vahou na koleno a úplně jí ho prohnula.

Rejová Bidstrupová se v bolestech zhroutila na palubovku a její srdceryvný nářek se nesl halou ve španělském Granollers.

Slzy měla v očích nejen zraněná hráčka, ale i její otřesené kolegyně, protihráčky a diváci. "Plakala celá hala," uvedl maďarský deník Nemzeti Sport.

Těžce zraněnou Rejovou Bidstrupovou dlouho ošetřovali lékaři přímo na hřišti, pak byla převezena do nemocnice.

"Ve zbytku zápasu měly hráčky viditelně myšlenky úplně někde jinde. Oba celky situace zasáhla, některé dánské házenkářky musely být v dalších minutách na lavičce utěšovány," napsala ve zprávě z utkání oficiální stránka Mezinárodní federace házené.

"Bylo to hrozné. Už jenom ten pohled mě neuvěřitelně bolel," přiznal trenér Jesper Jensen v rozhovoru pro stanici TV2. "Všichni jsme hrozně smutní," přidal kouč.