Plakala celá hala. Dánská házenkářka utrpěla na šampionátu hororové zranění

Sport Sport
5. 12. 2021 16:03
Vážné zranění utrpěla dánská házenkářka Mia Rejová Bidstrupová během utkání světového šampionátu proti Tunisku.

Dánky ve čtvrtečním zápase jasně přehrávaly africké soupeřky, po poločase vedly 16:8. Po dvou minutách druhého dějství si Rejová Bidstrupová vyměnila před tuniským brankovištěm míč se spoluhráčkou Mette Tranborgovou.

Jenže se při tom srazily tak nešťastně, že Tranborgová spadla parťačce plnou vahou na koleno a úplně jí ho prohnula.

Rejová Bidstrupová se v bolestech zhroutila na palubovku a její srdceryvný nářek se nesl halou ve španělském Granollers.

Slzy měla v očích nejen zraněná hráčka, ale i její otřesené kolegyně, protihráčky a diváci. "Plakala celá hala," uvedl maďarský deník Nemzeti Sport.

Těžce zraněnou Rejovou Bidstrupovou dlouho ošetřovali lékaři přímo na hřišti, pak byla převezena do nemocnice.

"Ve zbytku zápasu měly hráčky viditelně myšlenky úplně někde jinde. Oba celky situace zasáhla, některé dánské házenkářky musely být v dalších minutách na lavičce utěšovány," napsala ve zprávě z utkání oficiální stránka Mezinárodní federace házené.

"Bylo to hrozné. Už jenom ten pohled mě neuvěřitelně bolel," přiznal trenér Jesper Jensen v rozhovoru pro stanici TV2. "Všichni jsme hrozně smutní," přidal kouč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy