Pistorius se může dostat ven až za čtyři měsíce

ČTK ČTK
20. 8. 2015 18:51
Místo pátečního podmínečného propuštění může slavný handicapovaný atlet Oscar Pistorius čekat až čtyři měsíce, zda opustí vězení v Pretorii.
Oscar Pistorius.
Oscar Pistorius. | Foto: Reuters

Pretoria - Místo pátečního podmínečného propuštění může slavný handicapovaný atlet Oscar Pistorius čekat až čtyři měsíce, zda opustí vězení v Pretorii.

Odpykal si šestinu z pětiletého trestu za zabití přítelkyně z nedbalosti a od 21. srpna mohl pokračovat v domácím vězení. Jihoafrické ministerstvo spravedlnosti však pověřilo zvláštní komisi, aby o jeho dalším osudu rozhodla.

A verdikt komise může podle dnešního vyjádření mluvčího ministerstva spravedlnosti padnout až před Vánoci. "Komise má na uzavření svého rozhodnutí až čtyři měsíce," řekl agentuře Reuters mluvčí Mthunzi Mhaga. Čeká se také na vyjádření Pistoriusových právníků k odložení podmínečného propuštění.

Šestinásobný paralympijský šampion s podkolenní amputací obou nohou se stal celebritou díky startům v závodech zdravých sportovců, včetně olympijských her v Londýně. Na Svatého Valentýna roku 2013 zastřelil přes dveře koupelny ve svém domě modelku Reevu Steenkampovou. Před soudem tvrdil, že si přítelkyni spletl se zlodějem.

V září byl odsouzen k trestu za zabití z nedbalosti. Žalobce však navrhuje, aby byl Pistorius odsouzen za vraždu, za což by mu hrozilo 15 let ve vězení. V listopadu začne případ projednávat odvolací soud.

 

Právě se děje

Další zprávy