Phelps má třetí zlato, Chocová nejlepší český výsledek

30. 7. 2011 13:30
Plavkyně skončila dvanáctá na prsařské padesátce

Šanghaj - Fenomenální americký plavec Michael Phelps vybojoval už svou třetí zlatou medaili na světovém šampionátu v Šanghaji.

V sobotu triumfoval na trati 100 metrů motýlek, když porazil Poláka Konrada Czerniaka i svého krajana Tylera McGilla. Phelps předtím triumfoval na dvojnásobné trati stejným stylem, a také jako součást americké štafety.

Nejlepší výsledek pro českou výpravu vybojovala Petra Chocová. Do finále na prsařské padesátce sice nepostoupila, ale už potřetí vylepšila český rekord.

Lochte vyhrál ovládl všechny své závody. Má už 4 zlata
Mužská štafeta zaplavala český rekord, ale nepostoupila

Časem 31,75 vteřiny zaostala v semifinále za nejlepší osmičkou o 34 setin a skončila na dvanáctém místě.

Český rekord vylepšila v rozplavbách, kdy se blýskla časem 31,41. O nové maximum se předtím postarala dvakrát na prsařské stovce, kde také dokázala postoupit do semifinále a obsadila třinácté místo.

Česká výprava na šampionátu vybojovala již čtvrtou účast v semifinále, kromě Chocové uspěla také Barbora Závadová na polohové dvoustovce, když rovněž utvořila nové národní maximum. V semifinále se představil i Petr Bartůněk na trati 50 metrů prsa.