Phelps deptá na dálku rivaly: opět by bral svým časem zlato

ČTK ČTK
9. 8. 2015 13:07
Americký plavec Michael Phelps se na národním šampionátu blýskl druhým nejrychlejším časem historie v textilních plavkách na 100 metrů motýlek.
Michael Phelps.
Michael Phelps. | Foto: Reuters

San Antonio - Americký plavec Michael Phelps se na národním šampionátu blýskl druhým nejrychlejším časem historie v textilních plavkách na 100 metrů motýlek.

Výkonem 50,45 sekundy porazil na dálku Jihoafričana Chada le Close, který ve stejný den získal v Kazani titul mistra světa časem o 11 setin horším. Phelps v Rusku chybí kvůli loňské nehodě v opilosti, za kterou dostal disciplinární trest.

Le Close si o to řekl

Skvělým časem odpověděl na výzvu Le Close, který po sobotním triumfu americkou hvězdu na tiskové konferenci hecoval. "Těším se příští rok do Ria a doufám, že (Phelps) bude v dobré formě. Protože já jsem, a když do vás jde Chad le Clos na poslední padesátce, je lepší být připravený," uvedl Jihoafričan.

Phelps předtím zastínil medailisty z MS i na trati 200 metrů motýlek, kterou v San Antoniu zaplaval za 1:52,94. V Kazani zvítězil Maďar László Cseh výkonem 1:53,48 před Le Closem.

Phelps zůstává v klidu

"Zaplaval výborný čas, ale při vší úctě, není to tak těžké, když si plavete po svém," řekl Le Clos. "V Riu to bude další skvělá bitva, těším se, že si to zas rozdáme jako v Londýně. Bude to jako Muhammad Ali proti Joeu Frazierovi," prohlásil.

Nejúspěšnější olympionik všech dob se nenechal zatáhnout do slovní přestřelky.

"Viděl jsem, co říkal. Mohl bych toho namluvit spoustu, ale neudělám to. Nechám za sebe mluvit výkony, to je můj styl," řekl majitel 18 zlatých olympijských medailí, který po olympiádě v Londýně s plaváním skončil. Loni se však vrátil a chystá se v Riu rozšířit svou unikátní medailovou sbírku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 9 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy