PGA zpřísňuje dopingové kontroly. Golfistům bude při testech odebírat i krev

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 6. 2017 17:14
Zástupci PGA Tour uvedli, že se od října budou plně řídit platným seznamem zakázaných látek Světové antidopingové agentury WADA. Krevní testy umožní odhalit mimo jiné užívání růstových hormonů, které z moči nelze zjistit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Washington - Profesionální golfisty čekají od nové sezony při dopingových kontrolách i krevní testy. Oznámili to zástupci PGA Tour s tím, že od října se budou plně řídit platným seznamem zakázaných látek Světové antidopingové agentury WADA.

Krevní testy umožní odhalit mimo jiné užívání růstových hormonů, které z moči nelze zjistit. Na jejich absenci si už v minulosti stěžovali někteří přední hráči, kritika ještě zesílila po přijetí golfu zpět do olympijského programu.

"Klidně můžu brát růstové hormony a projde mi to, protože z analýzy moči na to nepřijdou. Dopingové kontroly v golfu jsou oproti jiným sportům zaostalé," prohlásil například Rory McIlroy.

I tak ale vedení PGA očekává, že i v příští sezoně budou převažovat odběry vzorků moči. "Je to mnohem účinnější testovací metoda pro 98 procent toho, co kontrolujeme," řekl místopředseda administrativy PGA Andy Levinson, jenž dohlíží na dopingovou politiku organizace.

Krevní testy jsou podle něho lepší na odhalování látek zneužívaných ve vytrvalostních sportech, v golfu by ale jejich použití nedávalo smysl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy