Pětibojaři Kufovi díky titulu mistra Evropy narostlo ego. Na olympiádě si budu víc věřit, říká

ČTK ČTK
11. 7. 2016 17:29
Český moderní pětiboj by mohl na olympijských hrách v Riu opět zářit. Tedy alespoň o tom svědčí forma Jana Kufa, který si přivezl z mistrovství Evropy zlato. Novinářům po příletu přiznal, že si cenným kovem výrazně zvedl sebevědomí.
Jan Kuf
Jan Kuf | Foto: Ivana Roháčková

Praha - Moderní pětibojař Jan Kuf nemusí po titulu mistra Evropy měnit své ambice směrem k olympijským hrám. Do Ria de Janeiro tak jako tak plánoval jet s nejvyšším cílem. Ale zlato ze Sofie mu každopádně zvýšilo sebevědomí.

"Že jsem mistr Evropy, tak to je dobrý pro mé ego. Budu si na olympiádě víc věřit. Mám ještě větší šanci. Dokážu závodit s nejlepšími a dokonce vyhrávat," řekl dnes Kuf ČTK a České televizi po příletu na pražském letišti Václava Havla.

Pětadvacetiletý Kuf, který na ME získal triumf v soutěži jednotlivců i ve smíšené štafetě s Natálií Dianovou, má o svých olympijských ambicích jasno dávno. "Byly nejvyšší, co to jde, takže se nezvyšují tím, že jsem mistr Evropy," řekl.

Moderní pětibojaři patří dlouhodobě k světové špičce, což potvrzují na evropských či světových šampionátech i na olympiádách. David Svoboda se pokusí v Riu navázat na zlato z Londýna 2012, Libor Capalini měl bronz v Aténách 2004. Na stupně vítězů myslí reprezentanti také v Brazílii. "Český pětiboj tam rozhodně patří," podotkl Kuf s úsměvem.

Finálový pětiboj na ME absolvoval nadprůměrně, ale našel na svém výkonu rezervy. "Plaval jsem pomalu, poměrně pomalu jsem i běžel, v šermu jsem udělal pár minel, který bych si měl na olympiádě odpustit," vrátil se k nedělnímu závodu a dodal: "Byly to vlastně maličkosti, bodů navíc je tam pár, ale ty budou důležitý na olympiádě. Do té doby to musíme sladit, aby to vyšlo v Riu tak, jak bych si přál."

Po třech volnějších dnech se Kuf vrhne zpět do tréninku. "Olympiáda je jen jednou za čtyři roky a je dost věcí, které je potřeba srovnat. Máme co dělat," řekl s vědomím, že čas kvapí a 18. srpna je na olympiádě na programu kvalifikace, o dva dny později pak boj o medaile.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy