Pětibojař Kuf i se zlomeným prstem myslí na MS

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
11. 5. 2015 12:21
Kuf si při tréninkovém šermu v Liberci si zlomil ukazováček na pravé ruce a na návrat do pětibojařského kolotoče stále čeká.
Jan Kuf
Jan Kuf | Foto: ČTK

Praha - Moderní pětibojař Jan Kuf vstoupil do letošní sezony velice dobře. Druhým místem na Světovém poháru v Káhiře si vylepšil své osobní maximum v této vrcholné soutěži a potvrdil tak svůj loňský bronzový triumf ze světového šampionátu. To bylo koncem března, kdy se před ním otevírala nemalá šance na další úspěšný rok.

Jenže o necelý měsíc později při tréninkovém šermu v Liberci si zlomil ukazováček na pravé ruce a na návrat do pětibojařského kolotoče stále čeká.

"Věřím, že letošní dva vrcholy, kterými jsou v červnu mistrovství světa a v září mistrovství Evropy, budou i za mé účasti,“ usmívá se špičkový moderní pětibojař.

Když se ještě vrátíme do Káhiry. Co vám tam závod Světového poháru prozradil?

Po vydařené zimní přípravě jsem byl maximálně spokojený. Povedl se mi šerm, v plavání jsem si zlepšil osobní rekord, dařilo se mi v parkuru a velký pokrok jsem cítil v běhu. Dokonce se mi podařilo snížit náskok vedoucího Litevce, skončit těsně za ním a dost daleko před třetím Bělorusem. Byl to nadějný vstup do letošní sezony.

Co se stalo při tom osudném vystoupení v Liberci?

Při tréninkovém souboji došlo ke srážce a rentgen sdělil nepříjemnou informaci, že došlo ke zlomenině ukazováčku na pravé ruce. O dva dny později mě ve Vysokém nad Jizerou s pomocí šroubu operovali a po pěti dnech pozorování propustili.

Jaký program vám lékaři na další týdny naordinovali?

Po deseti dnech mě prst zbavili stehů a začal jsem ho pomalu rozhýbávat. Mohu běhat, plavat, šermuji levačkou a hlavně posiluji spodní část těla, ale na koně si zatím netroufám. Jsem asi netrpělivý, ale cesta ke stoprocentnímu vyléčení se mi zdá dost pomalá, prst je stále ještě trochu oteklý.

Uvažujete za této situace s účastí na světovém šampionátu, který se koná na přelomu června a července v Berlíně?

Po dohodě s lékaři nechci v žádném případě nic uspěchat, ale věřím, že prst bude snad už brzy v pořádku a zbude mi ještě aspoň několik dní na závěrečnou přípravu před mistrovství světa, kterého bych se rád zúčastnil. Myslím si, že současné jen částečné tréninkové manko se mi podaří smazat.

 

Právě se děje

Další zprávy