reklama
 
 

Petera: Pálova volba se mohla vymstít, Hingisová naštěstí hrála nevídaně zle

20. 4. 2016 6:05
Tenisový odborník Tomáš Petera si myslí, že měl fedcupový kapitán Petr Pála nominovat na Švýcarky Andreu Hlaváčkovou.

Praha - České tenistky jsou popáté během šesti let ve finále Fed Cupu a podle tenisového experta Tomáše Petery si rozhodně nemohou stěžovat na nedostatek štěstí.

Poněkolikáté za sebou o jejich postupu do dalšího kola rozhodla až závěrečná čtyřhra, kterou páry vybrané nehrajícím kapitánem Petrem Pálou už tradičně bravurně zvládají.

"Češky ve Fed Cupu posedmé za sebou vyhrály rozhodující čtyřhru," všiml si Petera, někdejší kouč Petra Kordy či Bohdana Ulihracha. Podle bývalého fedcupového kapitána jde o spojení dvou věcí.

Štěstí, že nebyla Bencicová

"Zaprvé: dlouhodobě disponujeme velkým množstvím kvalitních deblistek. V první světové dvacítce máme tradičně dvě až čtyři hráčky, což nemůže říct nikdo jiný na světě. Zadruhé: máme štěstí, že v důležitých soubojích nehrají opory soupeře," uvedl Petera ve svém komentáři pro specializovaný web tennis-arena.cz.

V listopadovém finále s Ruskem českému týmu hrála do karet neúčast Jekatěriny Makarovové, o uplynulém víkendu ve švýcarském Lucernu zase nemohli domácí nasadit svou jedničku Belindu Bencicovou.

"Hingisová by s ní byla stoprocentně tvrdším oříškem, než vedle Golubicové. Dlouho jsem neviděl, aby Hingisová zahrála tak špatně jako v neděli. Pro nás to bylo jen dobře," podotkl expert.

Petera: Pála šel do rizika

Podle Petery šel kapitán Petr Pála při nominaci do rizika. "Ve chvíli, kdy odřekly Kvitová s Šafářovou, měla být k Plíškové, Strýcové a Hradecké vybrána jako čtvrtá Hlaváčková," svěřil se Petera se svým názorem.

Lucie Hradecká byla dle jeho mínění famózní. "Má výhodu, že může hrát prakticky s kýmkoliv. Pokaždé si svoje uhraje. Sehraný pár se však může hodit vždycky. S Andreou jsou na sebe zvyklé, znají signály. U Karolíny bylo občas vidět, že je nejistá, ujišťovala se, co se bude hrát. To je u partnerů, kteří se tolik neznají, běžné. Ve Švýcarsku to sice vyšlo, kdyby ale byla koncovka nervóznější, nemusela se Pálova volba vyplatit," poznamenal Petera.

Nominace do čtyřhry se prý mohla vymstít, pokud by rozhodující duel byl o něco vyrovnanější. 

Souhra je prý klíčovou součástí

"Kdyby v závěru rozhodovaly dva tři míče, je souhra klíčovou součástí. A Andrea s Luckou dopředu vědí o každém svém přeběhu. Některé situace řeší automaticky. Za posledních pět let mají za sebou hromadu těžkých zápasů. Vyhrály dva grandslamy, mají stříbro z olympiády a opanovaly i další velké podniky."

"Když jde na dvorci do tuhého, jsou nabyté zkušenosti k nezaplacení. Soupeřky navíc mají z Lucky s Andreou respekt. Ne nadarmo jsou aktuálně třetím párem světa. Přestože je Kája Plíšková ve formě, váhu deblovému páru dává to, co odehraje dohromady," uzavřel Petera.

autor: Sport | 20. 4. 2016 6:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama