reklama
 
 

Pět chyb! Soukalová selhala. Vítková si ve stíhačce vyjela osmé místo

Aktualizováno 6. 3. 2016 16:51
Pět chyb na střelnici stálo Gabrielu Soukalovou úspěch ve stíhacího závodu světového šampionátu v biatlonu.

Oslo - Pět chyb na střelnici stálo Gabrielu Soukalovou úspěch ve stíhacího závodu světového šampionátu v biatlonu. Česká jednička nenavázala na skvělé střelecké představení z celé sezony Světového poháru, v norském Oslu se nevyrovnala s těžšími podmínkami a dojela až na jedenáctém místě. Jednalo se o nejhorší výsledek jablonecké závodnice během celé letošní sezony.

Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Na výborné osmé pozici dojela Veronika Vítková a zazářila Lucie Charvátová, která se z třiatřicáté pozice po sprintu prokousala až na osmnáctou příčku. Jessica Jislová na body nedosáhla, skončila na 48. místě.

Zlatou medaili získala poprvé v kariéře Němka Laura Dahlmeierová. Stříbro si vyjela Italka Dorothea Wiererová a bronz Francouzka Marie Dorinová-Habertová.

Soukalová: Prostě to nebyl můj den

Den "blbec" to dnes byl pro vedoucí ženu Světového Gabrielu Soukalovou. Hned na první střelecké položce dvakrát chybovala a měla prakticky po závodě. "Už po první ležce mi bylo jasné, že to nebude dobré. Běžela jsem ale pořád na maximum. Na další střelbě jsem dělala korekci mířidel, ale ani to příliš nepomohlo," řekla Soukalová v rozhovoru pro Českou televizi.

Závod však nezabalila a nakonec doběhla na 11. příčce. Zaznamenala třetí nejlepší čas v běhu. "Řekla jsem si, že to nesmím vzdát a udělám si z toho takový svůj běžecký závod. Byl to pro mě souboj samy se sebou. Jedenácté místo je moje letošní nejhorší, je škoda, že to vyšlo zrovna sem. Šampionát ale ještě nekončí," dodala 26letá biatlonistka.

Vítková s Charvátovou se radovaly

Skvěle se naopak vedlo dvěma dalším českým závodnicím. Spokojená byla v cíli jak Veronika Vítková, tak Lucie Charvátová. " Škoda první stojky, tam se hodně chybovalo a dalo se posunout dopředu. Podmínky na střelbě dnes ale celkově nebyly ideální. Za dnešek jsem ale moc ráda, včerejší umístění mě nakoplo. Dokázala jsem si, že to pořád umím," radovala se Vítková.

Podobně mluvila i Charvátová. "Jsem moc spokojená. Já mám stíhačku mnohem raději než sprint. Mám velkou radost, že jsem se dnes polepšila. Včerejší tři chyby byly absolutně zbytečné," usmívala se v cíli.

Zatím tak norský šampionát pro českou výpravu není úplně úspěšný. Biatlonisty však ještě čekají dva individuální závody a také štafetový závod. Všechny vám samozřejmě nabídneme v online reportážích.

autor: Sport | 6. 3. 2016 16:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama