14. 10. 2012 18:22
Česká deblistka společně s Annou-Lenou Grönefeldovou získala svůj čtyřiadvacátý titul ve čtyřhře.
Azarenková nelítosně drtí konkurenci.
Azarenková nelítosně drtí konkurenci. | Foto: Reuters

Linec - Tenisová světová jednička Viktoria Azarenková z Běloruska vyhrála bez ztráty setu halový turnaj v Linci, kde loni triumfovala Petra Kvitová. V dnešním finále porazila Němku Julii Görgesovou 6:3, 6:4 a získala šestý titul v sezoně a celkově čtrnáctý v kariéře.

Čtyřhru pak ovládl česko-německý pár Květa Peschkeová - Anna-Lena Grönefeldová, jenž si poradil s další česko-německou dvojicí Barbora Záhlavovoá-Strýcová - Julia Görgesová.

Azrenková válcuje konkurenci

Třiadvacetiletá Azarenková triumfem v Linci potvrdila skvělou formu po vítězství minulý týden v Pekingu. Na žádném z těchto dvou turnajů neztratila ani set a v Rakousku až do finále dokonce neprohrála více než dva gamy v jedné sadě.

Tuto bilanci jí pokazila až nasazená pětka Görgesová v prvním setu finále. V druhé sadě zpočátku jasně vládla Azarenková, jež se ujala vedení 5:0, pak však její německá vrstevnice zápas zdramatizovala. Stáhla až na 4:5 a podávala na vyrovnání skóre, běloruská favoritka však využila při jejím servisu pátý mečbol a protáhla vítěznou sérii.

"Ztratila jsem koncentraci. Julia se dostala do zápasu a já začala dělat zbytečné chyby," řekla k závěru utkání Azarenková, která prý do Lince nepřijela s myšlenkami na titul. "To mě vůbec nenapadlo. Prostě jsem se snažila vyhrát každý zápas. Cítila jsem se tu dobře," řekla vítězka.

Český souboj v deblu pro Peschkeovou

Azarenková navázala na Petru Kvitovou, jež v Linci triumfovala loni. Českou vítězku měla letos soutěž ve čtyřhře, kde se druhého titulu v sezoně dočkala Peschkeová.

Loňská vítězka Fed Cupu společně s Němou Annou-Lenou Grönefeldovou porazila ve finále 6:3, 6:4 jinou německo-českou dvojici Görgesová, Barbora Záhlavová-Strýcová.

Sedmatřicetiletá Peschkeová získala 24. deblový titul v kariéře a první po boku Grönefeldové, s níž před dvěma týdny neúspěšně bojovala ve finále v Tokiu.