Perušič se Schweinerem skončili v Soči po porážce s Katařany devátí

ČTK ČTK
29. 5. 2021 9:16
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner po hladkém postupu ze základní skupiny prohráli na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Soči ve 2. kole play-off a obsadili dělené deváté místo.
Ondřej Perušič a David Schweiner.
Ondřej Perušič a David Schweiner. | Foto: fivb.org

Nad síly českého dua byli Katařané Šaríf Janus a Ahmed Tidžan, kteří zvítězili 21:18 a 21:17.

V duelu čtvrtého a pátého nasazeného týmu se katarskému páru povedla odveta za čtvrtfinálovou porážku 1:2 z březnového turnaje v Dauhá, kde česká dvojice nakonec slavila premiérový triumf na World Tour. Tentokrát měli Janus s Tidžanem od počátku převahu, český pár byl krátce ve vedení jen v úvodu druhého setu a po 35 minutách hry kapituloval po druhém mečbolu.

Do druhého kola postoupili Perušič se Schweinerem přímo po dvou výhrách v základní skupině, v níž neztratili ani set a připsali si i skalp amerického olympijského vítěze Philipa Dalhausera ve dvojici s Nicholasem Lucenou.

Z ruského střediska se teď elitní plážoví volejbalisté přesunou do Ostravy, kde se bude hrát další čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v příštím týdnu.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Soči:

Play-off - 2. kolo:

Janus, Tidžan (4-Katar) - Perušič, Schweiner (5-ČR) 2:0 (18, 17).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy