Oba nejlepší české beachvolejbalové páry jsou v Ostravě v osmifinále

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 6. 2021 14:11
Oba nejlepší české beachvolejbalové páry jsou na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Ostravě v osmifinále. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem udolali zkušený lotyšský pár Aleksandrs Samoilovs, Janis Šmedinš 2:1 na sety a po druhém vítězství šli dál přímo. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou postoupily po výhře 2:0 nad Ruskami Ksenijí Dabižaovou a Darjou Rudychovou z předkola.
Foto: fivb.org

Vítězové silně obsazeného březnového turnaje v Dauhá Perušič se Schweinerem vstoupili do zápasu rozpačitě a i kvůli chybám na servisu nakonec první set prohráli 18:21. Potom Češi podání zlepšili, druhou sadu získali poměrem 21:16 a dlouho vyrovnaný tie-break i díky prasátku při Schweinerově servisu a několika skvělým Perušičovým zákrokům v poli vyhráli 15:12.

"Ve spoustě zápasů, které jsme nakonec prohráli, jsme ztratili první set a v téhle konkurenci je pak hrozně těžké to obracet. Jsem hrozně rád, že se nám to dnes povedlo," řekl Schweiner České televizi.

Nausch Sluková s Hermannovou, které v druhém čtvrtečním utkání v základní skupině nevyužily dva mečboly a musely do předkola, dnes v prvním setu těžily z chyb soupeřek a zvítězily 21:12. Rusky se ale ve druhé sadě zlepšily a v závěru se dostaly do čtyřbodového vedení. Češky ale šňůrou při podání Slukové skóre obrátily a těsný náskok udržely až do konce.

O postup mezi nejlepších osm se Nausch Sluková s Hermannovou ještě dnes utkají se Švýcarkami Tanjou Hüberliovou a Ninou Betschartovou. Perušič se Schweinerem se jméno sobotního osmifinálového soupeře dozvědí později.

Všechny zbývající české páry už ze soutěže vypadly. Patrik Maňas s Jiřím Sedlákem i Václav Berčík s Janem Dumkem neuhráli ani dnes jediný set a stejně jako Michaela Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou i Martina Williams s Marií-Sárou Štochlovou na turnaji obsadí dělené 25. místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Muži:

Skupina A: Perušič, Schweiner (1-ČR) - Samoilovs, Šmedinš (16-Lot.) 2:1 (-18, 16, 12).

Skupina B: Dollinger, Wickler (18-Něm.) - Maňas, Sedlák (31-ČR) 2:0 (19, 17).

Skupina C: Andre, George (19-Braz.) - Berčík, Dumek (30-ČR) 2:0 (13, 18).

Ženy:

Play off - 1. kolo: Hermannová, Nausch Sluková (8-ČR) - Dabižaová, Rudychová (28-Rus.) 2:0 (12, 19).

 

Právě se děje

před 42 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy