Rozhádali Rusy, pak si vyčítali mečbol. Přesto odehráli Perušič a Schweiner životní turnaj

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
24. 6. 2018 17:15
Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli na turnaji Ostrava Beach Open semifinále a v duelu o bronz nestačili na ruskou dvojici Semjonov a Lešukov. V první půlce zápasu se Čechům povedlo soupeře rozhodit, pak zápolili s prudkým deštěm a v závěru nevyužili ani jeden ze sedmi mečbolů. Čtvrtá pozice na tak kvalitně obsazeném turnaji však znamená životní úspěch.
Ondřej Perušič (na snímku) a David Schweiner v Ostravě skvělou jízdu k medaili nedotáhli.
Ondřej Perušič (na snímku) a David Schweiner v Ostravě skvělou jízdu k medaili nedotáhli. | Foto: Dalibor Sosna

Co chybělo k tomu, abyste v Ostravě brali bronz?

David Schweiner (DS): Jsme hodně naštvaní. Mrzí nás ztráta za stavu 15:13 ve třetím setu, kdy jsme měli míč oba na ruce. Obrana je pokaždé něco navíc, ale nám stačilo udělat jednu ztrátu. Příště to snad uhrajeme.

Takže mohlo v závěru chybět více zkušeností?

DS: Přesně tak. Říkám si, že jsme mohli prohrát dvakrát ve skupině, ale lepší je prohrát zápas o bronz a být čtvrtý. Celkově jsme spokojení.

Odehráli jste v Ostravě úspěšný turnaj?

Ondřej Perušič (OP): Určitě. Když se podívám, kolik týmů, které jsou dlouhodobě lepší než my, jsme nechali za sebou, je to super. Teď, bezprostředně po prohraném zápase, převažuje zklamání, postupně však budeme tento výsledek brát jako velký úspěch.

Ve druhém setu se strhl obrovský liják. Jak se v něm hrálo?

DS: Není to příjemné. Když se podíváte nahoru, prakticky nevidíte nic a kapky vám stékají do očí. Podmínky jsou ale pro všechny stejné a musíme se v tom naučit hrát, stejně jako třeba ve vedru.

OP: Je to o tom, kdo se rychleji přizpůsobí. My jsme ve chvíli, kdy začalo lít, vedli 11:10 a byli jsme na vlně, ale pak nám trvalo déle než Rusům, než jsme se přizpůsobili. Balon byl těžší a pak se nedá tolik nahrávat prsty, což jsme předtím využívali více než Rusové. Pramenily z toho nepřesné přihrávky, to byl největší rozdíl.

Záměrně jste hráli více přes Konstantina Semjonova?

OP: Ano, viděli jsme semifinále Rusů proti Španělům, kde ho Španělé dokázali ubránit. Navíc když mu to nejde, často se ukáže, že je to zdánlivě neviditelná chyba jeho parťáka, a proto jsme se je snažili určitým způsobem rozhádat. Dařilo se to do půlky druhého setu. Ale na této úrovni nejde uhrát celý zápas přes jednoho hráče. Je to spíš o tom vědět, kdy změnit rytmus hry, kdy změnit soupeře a kam podávat.

V prvním setu to vypadalo, že Ilja Lešukov snad odejde. Neustále musel snášet vyčítavé pohledy svého negativního spoluhráče.

OP: Škoda, že neodešel (úsměv).

DS: Ten kluk musí mít hodně velkou dávku trpělivosti. Ani nevím, jestli má ze hry radost, když hraje s někým tak nepříjemným. Těžko říct.

Jak vám může výsledek z ostravského turnaje pomoct v kariéře? 

DS: Nabudeme na bodech a na nějaký čas si zajistíme účast v hlavních soutěžích. Doufáme, že nám to také pomůže při nasazení v olympijské kvalifikaci, protože se začíná už v září dvěma turnaji v Číně. To je náš hlavní cíl, ke kterému všechno směřujeme.

Cítíte, že si postupně budujete jméno? V květnu jste byli druzí na tříhvězdičkovém turnaji v Turecko, teď čtvrtí ještě na vyšší úrovni.

OP: Ale ano, určitě. Když začínala sezona, na takhle velkém turnaji jsme se nedostali ani z kvalifikace. Jsme poměrně nový a neokoukaný tým, takže nás soupeři teprve poznávají. Na druhou stranu už na nás budou lépe připravení. Zjistili jsme, že dokážeme hrát proti top týmům, ale aby se člověk udržel ve špičce, je potřeba to dokazovat dlouhodobě.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 10 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy