Perušič a Schweiner na MS podlehli Italům, dál jdou ze 3. místa

ČTK ČTK
1. 7. 2019 12:02
Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli na světovém šampionátu v Hamburku s italským párem Adrian Carambula, Enrico Rossi 18:21 a 20:22. Ve skupině skončili čeští reprezentanti na třetím místě a postoupili. Až ve středu se ale po dohrání základní části rozhodne, zda s jedním vítězstvím a skóre 3:4 na sety projdou přímo do play off, nebo budou hrát předkolo.
Ostrava Beach Open: Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner
Ostrava Beach Open: Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner | Foto: ČTK

Carambula s Rossim se do turnaje dostali až na poslední chvíli jako náhradníci za dvojici ze Sierry Leone. A právě s častými tréninkovými partnery se český pár utkal o druhé místo ve skupině D a jistotu postupu do play off.

V úvodní sadě dotáhli čeští hráči čtyřbodovou ztrátu, ale nedařil se jim servis a Italové znovu odskočili. Protivníci i v druhém setu lépe blokovali a Rossi zkoušel české volejbalisty nachytat vysokým rotovaným podáním. Po chybě v útoku pustili Perušič a Schweiner soupeře k dvěma mečbolům, ty ještě odvrátili, ale třetí možnost už italský pár využil.

Po úvodní výhře nad týmem z Belgie byli jediní čeští reprezentanti na šampionátu velmi blízko skalpu favorizovaných Katařanů. Proti šestému páru světového žebříčku Šaríf Janus, Ahmed Tidžan však v sobotu neproměnili dva mečboly a prohráli 1:2.

Z každé z 12 skupin se vždy první dva celky kvalifikují do play off a s nimi čtyři nejlepší týmy z třetích míst. Zbylých osm družstev ze třetích příček si mezi sebou zahraje o čtyři volná místa v úvodním kole vyřazovacích bojů.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy