Perušič a Schweiner jsou v Římě v play off, ženy začaly porážkou

5. 9. 2019 16:12
Plážovým volejbalistům Ondřeji Perušičovi a Davidu Schweinerovi se vydařil úvodní den na finále Světového okruhu v Římě a po dvou vítězstvích bez ztráty setu si zajistili přímý postup do osmifinále. Ženské páry Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou a Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou své úvodní zápasy prohrály a v pátek se budou v turnaji zachraňovat.
Ostrava Beach Open: David Schweiner (utkání mužů o třetí místo)
Ostrava Beach Open: David Schweiner (utkání mužů o třetí místo) | Foto: Dalibor Sosna

Perušič se Schweinerem zdolali na úvod bojů v základní skupině D ruskou dvojici Nikita Ljamin, Taras Myskiv po setech 21:19 a 21:13. Ve večerním utkání v italské metropoli pak Češi nedali šanci čtvrtému nasazenému páru Alison, Álvaro Filho z Brazílie a zajistili si vítězství ve skupině a tím i osmifinále. Perušič se Schweinerem vyhráli jasně 21:11, 21:14 a olympijského vítěze a bývalého mistra světa Alisona porazili stejně jako při cestě za životním stříbrem na červnovém turnaji v Ostravě, kde s favorizovanými Brazilci bojovali tři sety.

Nausch Sluková s Hermannovou nestačily na americkou legendu Kerri Walshovou Jenningsovou s Brooke Sweatovou, Kvapilová s Kubíčkovou po třísetové bitvě podlehly švýcarským favoritkám Nině Betschartové, Tanje Hüberliové.

Sluková s Hermannovou, které v neděli v Brně získaly první společný český titul, si loni z finálového turnaje seriálu v Hamburku odvezly stříbro. Nyní v Římě startují až jako 22. nasazený pár. Chybí jim body z mistrovství světa, kde nemohly kvůli zranění Slukové startovat.

Trojnásobné olympijské vítězce i trojnásobné mistryni světa Walshové se Sweatovou podlehly v prvním setu těsně 20:22, ve druhém 17:21. O postup do play off budou české jedničky hrát v pátek proti Japonkám Miki Išiiové a Megumi Murakamiové.

Kvapilová s Kubíčkovou ve středu ve slavném areálu Foro Italico prošly náročnou kvalifikací a dnes prohrály 14:16 v rozhodující sadě s nasazenými pětkami Hüberliovou a Betschartovou. K postupu potřebují vyřadit Číňanky Wang Fan, Sia Sin-i.