Perušič a Schweiner jsou na písku v Praze v semifinále

21. 8. 2021 19:30
Čeští favorité Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu v Praze do nedělního semifinále. Z domácích ženských párů se na Ládví dařilo nejvíce Michaele Kubíčkové s Michalou Kvapilovou, které skončily ve čtvrtfinále a obsadily páté místo.
Ondřej Perušič a David Schweiner na OH 2020
Ondřej Perušič a David Schweiner na OH 2020 | Foto: Reuters

Nejvýše nasazení Perušič a Schweiner vyhráli v pátek ve skupině oba zápasy a zajistili si tím přímý postup do čtvrtfinále. V něm vítězové březnového čtyřhvězdičkového turnaje v Dauhá a finalisté červnové akce v Ostravě zdolali za 31 minut nizozemskou dvojici Matthew Immers, Ruben Penninga 21:16, 21:14 a ani v třetím duelu v Praze neztratili set. V semifinále narazí na švédský pár David Ahman, Jonatan Hellvig.

Turnajové čtyřky Kubíčková s Kvapilovou dnes nejprve v 1. kole play off porazily jednoznačně 21:13, 21:15 novozélandskou dvojici Shaunna Polleyová, Alice Zeimannová. Ve čtvrtfinále bojovaly 55 minut s párem Esmée Böbnerová, Zoé Vergéová-Depréová a se Švýcarkami nakonec prohrály 19:21, 21:19, 10:15.

Zbývající dvě české ženské dvojice vypadly v 1. kole a obsadily deváté místo. Marie Sára Štochlová a Martina Williams podlehly po velkém boji Brazilkám Andresse a Vitorii 13:15 v třetím setu. Barbora Hermannová a Daniela Resová na prvním společném turnaji prohrály v osmifinále 11:21, 14:21 s finskou dvojicí Taru Lahtiová, Anniina Parkkinenová. Hermannová postrádala svou tradiční partnerku Markétu Nausch Slukovou, jež stále není fit po nákaze koronavirem na OH v Tokiu. Minulý týden na ME ve Vídni hrála Hermannová se Štochlovou.