Peklo v Melbourne: Turnaj ještě nezačal a tenisty už kosí kruté vedro

Podívejte se v naší galerii, jak tenisté a tenistky bojují před pondělním startem Australian Open s vysokými teplotami v Melbourne.
Australský tenisový svátek ještě nezačal a nejlepší hráči světa už musí bojovat s velkými vedry, které v Melbourne panují.
Během turnaje funguje takzvaná Heat Policy, kontrolní systém, který může při teplotách nad 32,5 stupně Celsia přikázat přerušit tenisový program na dvorcích. Musí se k tomu ale přidat i jiné doprovodné jevy, jako nízká vlhkost nebo bezvětří.
Během tréninku ale někteří trpěli.  I Tomáš Berdych raději vyhledal stín.
Trenér Danny Vallverdu ho ale zjevně příliš nešetřil.
Foto: Reuters
Sport Sport
15. 1. 2016 14:55
Podívejte se v naší galerii, jak tenisté a tenistky bojují před pondělním startem Australian Open s vysokými teplotami v Melbourne.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Británie dodává ukrajinské armádě lehké obranné systémy kvůli možnému ohrožení ze strany Ruska. Oznámil to ministr obrany Ben Wallace.

před 1 hodinou

Nejvyšší soud odvolal třebíčského soudce Krátkého z funkce, protahoval 111 případů

Kárný senát Nejvyššího správního soudu potrestal soudce Okresního soudu v Třebíči Jaroslava Krátkého odvoláním z funkce. Důvodem byly podle rozhodnutí průtahy ve 111 trestních případech. Krátký u soudu vinu doznal, navrhovaný trest odvolání z funkce soudce ale odmítl jako příliš přísný. Rozhodnutí nemá odkladný účinek.

"Vzhledem k množství a délce průtahů nepřicházelo jiné kárné opatření v úvahu. Dopustil se průtahů u 111 věcí v řádu měsíců a v jednom extrémním případě dokonce roku a čtvrt. Šlo přitom o věci, u kterých zákon stanoví lhůtu v řádu dní, maximálně týdnů. Ač má v současné době vážné zdravotní potíže, z dokazování nevyplynulo, že by jimi trpěl už v roce 2020," uvedl předseda kárného senátu Tomáš Langášek.

Kárnou žalobu podala předsedkyně Okresního soudu v Třebíči Ludmila Novotná. Důvodem byly průtahy v rozhodování u více než stovky trestních věcí, hlavně v v roce 2020. Senátu řekla, že na Krátkého průtahy ji upozorňoval místopředseda Krajského soudu v Brně i okresní státní zástupce, Krátký ale na výtky vedení soudu nereagoval, jeho přístup k práci se nezlepšil a množství nedodělků se zvyšovalo. Jako postih navrhovala nejvyšší možný trest, tedy odvolání z funkce soudce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy