Pavoučí žena udivuje svět. Podívejte se, jak zdolala patnáctimetrovou stěnu

Sport Sport
22. 10. 2019 19:25
Český lezecký hrdina Adam Ondra má víc než zdatnou ženskou obdobu. Na Světovém poháru nadchla Aries Susantiová z Indonésie.

Čtyřiadvacetiletá Susantiová v čínském Sia-menu, kde mimochodem právě Ondra v mužské kategorii vyhrál lezení na obtížnost, předvedla v lezení na rychlost naprosto famózní výkon, když patnáctimetrovou stěnu zdolala za 6,995 vteřiny, což je nový světový rekord.

Předchozí hodnota nejlepšího výkonu byla 7,101 vteřiny - držela ho Číňanka Sung I-Ling, již Susantiová v Sia-menu sebrala zlato. "Jsem šťastná, je to pro mě úžasné," prohlásila Indonésanka. A to ji ještě limitovalo zranění. "Nejsem v nejlepší kondici, koukněte se na moji ruku, na moje prsty," ukazovala ovázanou končetinu.

Závodnici přezdívanou "Pavoučí žena" zařadil časopis Forbes na seznam 30 inspirativních Asiatů pod 30 let pro rok 2019 v oblasti zábavy a sportu. Jejím dalším cílem je - stejně jako u Ondry - úspěch příští rok na olympijských hrách v Tokiu, kde bude mít sportovní lezení premiéru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy