Pavoučí žena udivuje svět. Podívejte se, jak zdolala patnáctimetrovou stěnu

Sport Sport
22. 10. 2019 19:25
Český lezecký hrdina Adam Ondra má víc než zdatnou ženskou obdobu. Na Světovém poháru nadchla Aries Susantiová z Indonésie.

Čtyřiadvacetiletá Susantiová v čínském Sia-menu, kde mimochodem právě Ondra v mužské kategorii vyhrál lezení na obtížnost, předvedla v lezení na rychlost naprosto famózní výkon, když patnáctimetrovou stěnu zdolala za 6,995 vteřiny, což je nový světový rekord.

Předchozí hodnota nejlepšího výkonu byla 7,101 vteřiny - držela ho Číňanka Sung I-Ling, již Susantiová v Sia-menu sebrala zlato. "Jsem šťastná, je to pro mě úžasné," prohlásila Indonésanka. A to ji ještě limitovalo zranění. "Nejsem v nejlepší kondici, koukněte se na moji ruku, na moje prsty," ukazovala ovázanou končetinu.

Závodnici přezdívanou "Pavoučí žena" zařadil časopis Forbes na seznam 30 inspirativních Asiatů pod 30 let pro rok 2019 v oblasti zábavy a sportu. Jejím dalším cílem je - stejně jako u Ondry - úspěch příští rok na olympijských hrách v Tokiu, kde bude mít sportovní lezení premiéru.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Havárii na Českolipsku s osmi zraněnými prověřuje inspekce, firmě hrozí dvoumilionová pokuta

Okolnosti úterního neštěstí, při kterém bylo v provozovně likvidace nebezpečného odpadu společnosti Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku zraněno osm lidí, prověřuje Státní úřad inspekce práce. Speciálně sestavený kontrolní tým zahájil činnost ve středu. Kdyby zjistil závažná porušení bezpečnostních předpisů, hrozí zaměstnavateli pokuta až do výše dvou milionů korun.

Při neštěstí v Hamru byli v úterý vážně zraněni dva lidé, na místě je museli záchranáři oživovat. Muž hospitalizovaný v Liberci je podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře ve velmi kritickém stavu.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Home Credit přerušil přípravy na vstup na hongkongskou burzu

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V., která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy