Pavlásek si v Ostravě zahraje poprvé finále challengeru

2. 5. 2015 15:01
Český tenista Adam Pavlásek postoupil na turnaji Prosperita Open v Ostravě poprvé v kariéře do finále podniku kategorie challenger.
Adam Pavlásek
Adam Pavlásek | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Český tenista Adam Pavlásek postoupil na turnaji Prosperita Open v Ostravě poprvé v kariéře do finále podniku kategorie challenger. Dvacetiletý hráč v semifinále porazil třetího nasazeného Španěla Daniela Muňoze 6:4, 5:7, 7:5.

Pavlásek, kterému v žebříčku ATP patří 263. místo, navázal na čtvrtfinálové vítězství nad turnajovou jedničkou a hráčem první stovky Lucasem Pouillem z Francie.

První set získal hladce za 35 minut, o dvanáct let starší soupeř, jenž ve světovém pořadí figuruje v polovině druhé stovky, ale ve druhé sadě vyrovnal a i ve třetím setu šel do vedení. Pavlásek ale dokázal manko smazat a vybojovat ve třetím semifinálovém startu v kariéře první finálovou účast.

O titul se český talent utká s dalším Španělem nenasazeným Inigem Cervantesem.

Tenisový turnaj mužů kategorie challenger Prosperita Open v Ostravě (antuka, dotace 42.500 eur):

Dvouhra - semifinále:

Pavlásek (ČR) - Muňoz (3-Šp.) 6:4, 5:7, 7:5, Cervantes (Šp.) - Ramírez (8-Šp.) 6:3, 3:6, 7:5.