Parchant Hamilton vrací úder. 'Vypadni', vzkázal McQuiadovi

Lance Armstrong spustil svou kauzou lavinu
Prezident UCI Pat McQuaid v pondělí oznámil, že se nebude odvolávat proti verdiktu USADA, která se rozhodla odebrat všechny tituly Lani Armstrongovi. Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, co na adresu někdejšího hrdiny cyklistiky řekl.
"Pro Lance Armstronga už není v cyklistice místo," dodal McQuaid v zápětí, címž jen potvrdil výše řečené. Armstrong aby se do konce života bál nasednout na kolo.
"Jak byste si měli nyní Armstronga pamatovat? Nijak, zapomenout na něj," oznámil McQuaid, který ale nehodlá více trestat další bývalé spolujezdce legendárního Američana.
"Musím přiznat, že kdy jsem si zprávu USADA četl, byl jsem znechucen. Například tím, jak byl David Zabriskie ale i další cyklisté k užívání dopingu doslova nucení, je šokující," řekl před novináři McQuaid.
Foto: Reuters
Sport Sport
23. 10. 2012 17:57
V cyklistickém světě nyní začali jezdci i funkcionáři na sebe házet špínu.

Paříž - Bývalý americký cyklista Tyler Hamilton, jeden z aktérů dopingové kauzy Lance Armstronga, slovně napadl šéfa Mezinárodní cyklistické unie UCI Pata McQuaida. Prohlásil, že třiašedesátiletý Ir nemá v cyklistice co pohledávat.

McQuaid na pondělní tiskové konference k Armstrongově případu označil Hamiltona a dalšího dopingového hříšníka Floyda Landisa za "parchanty". Oba patřili mezi jedenáct bývalých týmových kolegů Armstronga, kteří svým svědectvím přispěli k potrestání sedminásobného vítěze Tour de France.

Hamilton si nenechal urážku líbit

"Komentáře Pata McQuaida odkrývají pokrytectví jeho šéfování a demonstrují, proč není schopný jakékoliv smysluplné změny," uvedl dnes v prohlášení Hamilton, který kvůli dopingu přišel o olympijské zlato v časovce z Atén 2004.

"Místo toho, aby se chopil příležitosti dát naději další generaci cyklistů, raději bude pokračovat v ukazování prstem, shazováním viny a napadáním těch, kteří se rozhodli otevřeně vypovídat. Ale tohle už nemá smysl a je to neefektivní. Pat McQuaid nemá v cyklistice místo," dodal.

McQuaid v pondělí původně děkoval těm, kteří se rozhodli vypovídat před Americkou antidopingovou agenturou USADA, ale posléze namířil svůj hněv na Hamiltona s Landisem. Ti jako první z bývalých Armstrongových stájových kolegů prolomili mlčení o jeho dopingu.

"Hamilton a Landis jsou parchanti, ne hrdinové"

"Landis to začal. Byl v bezedné díře a jak řekl, jedinou cestou ven bylo potopit dolů celý sport," uvedl McQuaid v Ženevě. "Další věcí, která mi vadí, je, že z Landise a Hamiltona se dělají hrdinové. Ale k hrdinům mají asi tak daleko, jako k sobě mají den a noc. Nejsou hrdinové, jsou to parchanti. Jediné, co udělali, je, že zničili cyklistiku," prohlásil McQuaid.

Oba Američané ve svých výpovědích uvedli, že UCI záměrně kryla Armstrongův pozitivní test na zakázanou látku EPO v roce 2001 při závodu Kolem Švýcarska, aby ochránila tehdejší hlavní hvězdu světové cyklistiky. UCI to popřela s tím, že Armstrongův vzorek vedla v patrnosti jako podezřelý, ale ne pozitivní.

"Nekryli jsme vůbec nic, protože nebylo co zakrývat," řekl McQuaid, jenž také prohlásil, že nehodlá na svou funkci rezignovat, neboť k tomu nevidí důvod.

 

Právě se děje

Další zprávy