Sportovci volí prezidenta: Panenka Zemana, Soukalová Franze

Podívejte se ve fotopřehledu Aktuálně.cz, koho budou o víkendových prezidentských volbách volit osobnosti českého sportu
Antonín Panenka, fotbalový mistr z Bělehradu 1976: "Budu volit pana Zemana. Proč? To je jako ve fotbale, kde tým taky potřebuje kapitána. Někoho, kdo je silná osobnost, umí se dobře vyjadřovat, umí vyjít s lidmi. A to myslím na pana Zemana pasuje."
Milan Nový (bývalý hokejový kanonýr): „Budu volit pana Jana Fischera. Byl jsem v Praze v té jeho kanceláři a líbí se mi ten jeho přístup. Tak by to podle mě mělo vypadat.“
Gabriela Soukalová, biatlonová hvězda: "Volila bych Franze, protože bychom byli jako země asi unikát:) A pěkně hraje na klavír."
Radek Drulák, vicemistr Evropy 1996: "Já ani nevím, jestli tam půjdu, jsem na všechno tak naštvaný, že nejspíš ani ne. Protože, co se tady v tom státě děje, to je vrchol. Politici si přidávají peníze a normálním lidem berou, no kde to jsme? A jestli by to někdo z těch kandidátů mohl změnit k lepšímu? Já nevím, každý z nich už nějaký ten škraloup má..."
Foto: Vojtěch Marek
Jakub Šafránek Sport Jakub Šafránek, Sport
11. 1. 2013 12:00
Podívejte se ve fotopřehledu Aktuálně.cz, koho budou o víkendových volbách volit osobnosti českého sportu za nového prezidenta.

Praha - Dnes ve 14:00 odstartuje historicky první přímá volba prezidenta České republiky.

Koho budou volit sportovní osobnosti? Vyhrál by u bývalých i současných hvězd českého sportovního nebe Miloš Zeman, Karel Schwarzenberg, nebo třeba Vladimír Franz? A volil by někdo Janu Bobošíkovou?

To vše se dozvíte v tomto fotopřehledu.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Bitcoin po výstupu nad 40 000 dolarů klesá, Amazon se ho přijímat nechystá

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy