Pančochová během přípravy na sezonu točila film a zase ničila helmy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 10. 2015 15:03
V přípravě se snowboardistka Šárka Pančochová dostatečně namotivovala, natočila film, který má představovat kulturu snowboardistů a už se těší až se pustí do prvních překážek. V rozhovoru také prozradila, že jí neminuly ani karamboly a jak je u ní zvykem zničila i nějakou tu helmu.
Šárka Pančochová
Šárka Pančochová | Foto: ČTK

Praha - Loni byla před sezonou smutná. Věděla, že kvůli zraněnému kolenu moc závodů nestihne. Letos freestylová snowboardistka Šárka Pančochová rozdávala na předsezonním setkání s novináři úsměvy nad všechny strany.

V přípravě se dostatečně namotivovala, natočila film, který má představovat kulturu snowboardistů a už se těší, až se pustí do prvních překážek. V rozhovoru také prozradila, že jí neminuly ani karamboly a jak je u ní zvykem, zničila i nějakou tu helmu.

Minulý rok jste jste většinu sezony kvůli zranění vynechala, těšíte se teď na tu nadcházející o to víc?
Celkově se na sezonu moc těším. Máme tam víc závodů, které jsou důležité. Jsou tam X-Games, mistrovství světa a pak samozřejmě opět snowjam ve Špindlu. Doufejme, že se mi povede zajet nějaký dobrý výsledek. Po těch zraněních už to snad horší být nemůže, tak to bude jen lepší.

Špindl jste loni stihla a byl to pro vás takový jediný vrchol sezony, ale nakonec jste skončila devátá, věříte, že letos budete líp připravená, když absolvujete sezonu hned od začátku?
Uvidíme. Trať je tam hodně hodně náročná, je hodně komplexní. Musím se na to připravovat, minulý rok jsem to moc nejezdila, takže jsem z toho trochu vypadla a projevilo se to, ale těším se na to.

Už tradičně trávíte většinu roku v Americe, letos jste si to tam ozvláštnila natáčením filmu, o co jde?
Po té špatné sezoně jsem potřebovala změnu. Už mě to ježdění ani nebavilo. Tak jsem se rozhodla natočil film o slopestlylu a snowboardingu. A moc mě to nakoplo, bylo to zase jinačí, hledání jiných překážek, snažíte se ten záběr získat. Prohledávala jsem místa, v kterých jsem třeba nikdy nebyla. Teď se zase na závody těším a chci vyhrávat.

Co všechno jste musela kvůli filmu absolvovat, musela jste předvádět i nějaké herecké výkony?
Bylo to intenzivní, začala jsem točit někdy v polovině února. Má to být přirozený, je to o té kultuře ježdění, má to být i trochu cestopisný dokument, byli jsme v Coloradu, Turecku, Rakousku. První premiéra bude 14. listopadu ve Zlíně, tak uvidíte.

Stihla jste i normální dovolenou bez prkna?
Léto bylo super, snažila jsem se co nejvíc kempovat, hodně jsem surfovala, je pravda, že se vždycky snažím makat i v posilovně, ale když je hezky, tak dělám ty venkovní sporty. Snažím se tělo hodit do balancu, takže jsem i lezla po skalách například.

Proč zrovna lezení?
Baví mě na tom, že je to takový dlouho trvající stres, přeci jen snowboard je proti tomu něco jiného. Dva tři skoky a je rychle konec. Tady trvá dlouho než se rozmyslíte, kudy polezete a kam. Lezla jsem v Coloradu, Utahu, Mexiku, různě. Byla jsem i v Českém ráji, ale tam je to taky dost psycho, první jištění třeba v deseti metrech.

Koleno už tedy vůbec nebolí?
Koleno je dobré, zamakala jsem přes léto na tom, abych ho nějak nepřetížila. I doktor mi radil, abych to nepřeháněla. Musím to zaklepat, ale je to v pohodě. Jezdím ještě s ortézou, ale je to spíš pro můj dobrý pocit.

Na závěr ještě něco na odlehčení. Máte do sezony připravenou zásobu helem? Loni jste jednu rozbila i ve Špindlu.
Mám. Bohužel, už se mi podařilo zlomit i další helmu teď během přípravy. Zase jsem někde klasicky kousla hranu. Ono se to stává, ty helmy jsou měkké, tím uvolní tu energii, takže je to pro mě většinou i lepší, že praskne.

Takže už je na základě svých zkušeností i vybíráte podle toho i vybíráte, aby byly co nejbezpečnější?
Určitě, ale i podle toho, jak jsou těžké. Nesnáším, když mám na hlavě něco těžkého, takže se snažím vybrat tu nejlehčí a tím pádem i nejkřehčí. Vyměním pět helem za tu sezonu.

 

Právě se děje

Další zprávy