Pálova armáda nahání strach. Ale Mauresmová ví o slabinách

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 4. 2015 6:38
České tenistky jsou na vrcholu. Už za deset dní mohou postoupit počtvrté během pěti let do finále prestižního Fed Cupu.
V jaké formě bude po pauze Petra Kvitová? To je jedna z klíčových otázek před semifinále Fed Cupu.
V jaké formě bude po pauze Petra Kvitová? To je jedna z klíčových otázek před semifinále Fed Cupu. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - České tenistky jsou na vrcholu. Už za deset dní mohou postoupit počtvrté během pěti let do finále prestižního Fed Cupu a na další dlouhé období pojistit naprosto suverénní vedení ve světovém žebříčku.

Jejich sestava na semifinálový domácí duel proti Francii nahání strach. Vždyť momentální jednička země galského kohouta, Alize Cornetová, kouká ze čtyřiadvacátého místa světového pořadí WTA na záda všem čtyřem nominovaným Češkám.

Dream team nabitý hvězdami

Není pochyb, že nehrající kapitán Petr Pála má k dispozici nejsilnější tým české, potažmo i československé historie. Tenisový dream team nabitý zářivými hvězdami.

Petra Kvitová momentálně figuruje na čtvrtém místě světového žebříčku, Karolína Plíšková je dvanáctá, Lucie Šafářová třináctá a Barbora Strýcová na třiadvacáté příčce.

Nepostoupit do finále a neatakovat čtvrtý triumf v zanedlouho končící pětiletce by se rovnalo velkému a značně nemilému překvapení.

Ale pozor, v českém týmu není vše až tolik růžové, jak by se mohlo na první pohled zdát. A Francouzky vedené trenérkou britského šampiona Andyho Murrayho Amelií Mauresmovou dobře vědí, kde se mohou objevit slabiny zdánlivě neporazitelného Pálova výběru.

Mauresmová: Kvitová to bude mít těžké

Otázka číslo jedna zní: Zvládne Petra Kvitová roli týmové jedničky, přestože v uplynulém měsíci prakticky nevzala raketu do ruky? I sama Mauresmová ve francouzských médiích na nestandardní pauzu dvojnásobné wimbledonské šampionky upozornila.

"To je velká neznámá. Nejsem si jistá, zda může být v plné síle. Jistě, má velké zkušenosti, ale vracet se na scénu rovnou v takto vypjaté soutěži, to určitě bude velmi těžké," uvedla pětatřicetiletá trenérka, která byla před jedenácti lety světovou jedničkou.

Mauresmová dobře ví, že další české hvězdy, Karolína Plíšková a Lucie Šafářová, zažily velmi náročný začátek nové sezony. A že jejich výkony na posledních turnajích v Indian Wells a Miami už nebyly tak dominantní jako v lednu či únoru.

"Věřím síle našeho týmu. U nás jsou všechny nominované hráčky ve velké pohodě. Samozřejmě že to bude nesmírně komplikované semifinále, ale v týmu cítím velmi dobrého ducha. Nic není nemožné," vyhlásila Mauresmová.

Jedna je unavená, další není fit

Šafářová, která se v novém roce přetahuje o post české dvojky s Plíškovou, po únorovém famózním triumfu v Dauhá paběrkuje. Zkušená reprezentantka v Indian Wells vypadla už po svém druhém startu, a v Miami se loučila s místním podnikem dokonce po úvodním kole.

Plíšková sice v Severní Americe otevřela brány osmifinále a čtvrtfinále, nicméně i ona přiznává, že její poslední výkony poznamenal extrémně náročný program úvodu sezony. Unavená se ostatně cítí i čerstvě rozvedená Barbora Strýcová.

"Zdraví drží, jen trénink trochu bolí, jsem taková utahaná," poznamenala světová třiadvacítka. Šafářová se zase léčí s krční páteří a doufá, že příští týden bude stoprocentně připravená.

Rodačka z Brna sice trefně poznamenala, že máme silný tým a je jedno, kdo bude hrát, v současné chvíli se však ani jedna ze čtyř českých hvězd nezdá být v úplně nejlepším rozpoložení. Na papíře vypadá vše jednoznačně, při bližším pohledu je ale jasné, že ostravské semifinále může být pořádně vypjatou bitvou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Miami po druhém pozitivním testu v týmu uzavřelo své centrum

Basketbalový klub Miami Heat uzavřel své tréninkové centrum poté, co měl jeho druhý hráč pozitivní test na koronavirus. Minulý týden informoval o nákaze Derrick Jones Jr., jméno druhého hráče zveřejněno nebylo. Podle listu Miami Herald se však počítá s jeho účastí při restartu NBA.

Mužstvo Heat už nehodlá trénovat v Miami před cestou do Orlanda, kde se má sezona zámořské ligy dohrát. Soutěž pro 22 týmů v uzavřeném komplexu Disney Worldu začne 30. července. Miami odehraje první zápas 1. srpna proti Denveru.

V minulých týdnech uzavřely kvůli odhaleným případům nákazy covidem-19 svá tréninková centra také Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn Nets.

Zdroj: ČTK
Další zprávy