Ostrava se těší na krásné ženy a špičkový beach, propagační video pobouřilo správce Facebooku

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
20. 6. 2018 13:20
V Ostravě dnes začíná turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale s účastí mužských i ženských párů světové špičky. Diváci se mají rozhodně na co těšit. Půvab českých beachařek navíc vyprovokoval facebookové správce natolik, že na několik dní zakázali šíření propagačního videa turnaje na své síti.
Markéta Nausch Sluková (zleva), Barbora Hermannová, Kristýna Hoidar Kolocová a Michala Kvapilová jsou hlavními hvězdami nadcházejícího turnaje Ostrava Beach Open. | Video: Ostrava Beach Open

Ostrava - Plážový volejbal je právem považován ze jeden z fyzicky nejnáročnějších sportů. Snoubí se v něm kondice, síla v nohou při opakovaných odrazech z písku a technická volejbalová preciznost. Leckdy se hraje na rozžhaveném povrchu a v tropických vedrech.

Také proto patří k převážně letnímu sportu bikiny a krásné ženy, skrze které bývá beachvolejbal často propagován. Nejinak přistoupili organizátoři ke zviditelnění turnaje Ostrava Beach Open a do klipu obsadili české hráčky v čele s Markétou Nausch Slukovou a Kristýnou Hoidarovou Kolocovou.

Sluková a Kolocová procházejí se svými spoluhráčkami ve videu pod vysokými pecemi ve Vítkovicích, kde se turnaj odehraje, pohazují si s míčem, staví se na kurt a na závěr zvou diváky k návštěvě. Šíření videa na Facebooku však bylo na pár dní zakázáno kvůli nevhodnému obsahu.

Správci sociální sítě označili video za vyzývavé, vadilo jim příliš nahé kůže volejbalistek oblečených do tradičního herního oděvu. "Zaskočilo nás to. Plážový volejbal se zkrátka hraje v plavkách," reagoval ředitel turnaje Martin Duka z pořádající agentury Raul.

Přestože Facebook po vysvětlení záměru pořadatelů publikaci videa znovu povolil, překvapila prvotní odměřenost i samotné hráčky. "Děláme přece letní sport a jsme pěkné, takže jsme tepláky nechaly doma," řekla jedna z aktérek spotu Michala Kvapilová pro Deník Sport.

Světový okruh FIVB se do České republiky vrací po třech letech, kdy viděla ten nejlepší beachvolejbal Praha. Nyní se světová špička sejde poprvé v Ostravě, v industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovice. Pod vysokými pecemi včetně Boltovy věže nebo vedle plynojemu Gong.

Unikátní zázemí a prvotřídní servis

Hráčky se na nevšední kontrast těší. "V Norsku jsme hráli v přístavu, ve Švýcarsku v Alpách. Každý turnaj má svou ochrannou značku, ale tahle lokalita je opravdu specifická," žasla Sluková. "Ty pece jsem nikdy ani neviděla a najednou budu mezi nimi hrát," přidala Kolocová.

Populární "Kiki" příjemně překvapila také kvalita zázemí ostravského areálu. "Je to čisté a moderní. Jinde na turnajích Světového okruhu máme zázemí ve stanech, jsou tam umělohmotné židličky, kdežto Ostrava působí hodně profesionálně. Hráčky to jistě ocení," chválila rodačka z Nymburka.

Kolocová s Kvapilovou se rozehrávaly o víkendu na Českém poháru v Praze, ale ve finále nečekaně padly s dvojicí Martina Bonnerová a Šárka Nakládalová. O to více chtějí uspět v Ostravě. "Je to pro nás jeden z vrcholů sezony," uvedl Andrea Tomatis, trenér českého dua K+K.

Zatímco Kolocová a Kvapilová jsou nasazenými jedenáctkami, Slukové s Hermannovou patří číslo šest. Na turnajích Světového okruhu byly letos dvakrát páté a jednou čtvrté. Značnou motivaci bude mít hlavně Barbora Hermannová, jež je ostravskou rodačkou.

"Bude to parádní akce, a navíc jsem přesvědčená, že přijde dost lidí a pomůžou nám. Je to pro nás jedna z nejdůležitějších akcí celého roku a moc na ní budeme chtít uspět," podotkla sedmadvacetiletá volejbalistka.

Nejlepší Češi doplnění o světovou špičku

Turnaj zahájí dnešní kvalifikace s osmi českými páry. Osmička nejlepších dvojic mužské i ženské kvalifikace doplní 24 párů ve skupinách. Základní část turnaje se odehraje ve čtvrtek a v pátek, v sobotu jsou na programu osmifinále a čtvrtfinále a v neděli finálové boje o medaile.

Rovnou do skupin byli nalosování Ondřej Perušič a David Schweiner, David Lenc s Filipem Habrem a Jan Dumek s Václavem Berčíkem. V ženském turnaji jsou to vedle dvou nejlepších českých dvojic z videa ještě Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou.

Fanoušci se mohou těšit také na vedoucí dvojici světového žebříčku Poláky Kantora s Losiakem, stříbrné medailisty i medailistku z Ria Italy Nicolaie s Lupem a Brazilky Agathu s novou parťačkou Dudou.

Pořadatelé postavili v Ostravě šest kurtů a spotřebovali 230 tun písku. Vstupenky lze kupovat po dnech nebo jako permanentku na víkend.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové v pondělí zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela SÚRAO v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele SÚRAO Jana Prachaře v některých tendrech.

Informace Seznam Zpráv o policejním zásahu v sídle správy úložišť potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. "Zásah NCOZ v prostorách SÚRAO mohu potvrdit. Bližší informace k této záležitosti nyní poskytovat nebudeme," sdělil Srnka v textové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy