Ostrava na favorizované Cuneo nestačila

ČTK
3. 1. 2007 22:42
Ostrava - Ostravští volejbalisté nestačili v šestém kole Ligy mistrů na italské Cuneo a favoritovi celé soutěže ve středu doma podlehli 1:3.

Bez zraněné opory Přemysla Kubaly však Ostrava neudělala ostudu.

S lídrem italské ligy svedla dramatickou bitvu, kterou však kompaktnější soupeř zvládl především díky schopnostem legionářů Giby a Omrčena. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Jaroslava Tomáše příští týden ve čtvrtek od 20:00 v Novém Sadu.

Ostravští, s nezkušeným blokařem Krempaským místo Kubaly, přitom partii rozehráli impozantně. Soupeře zaskočili na všech frontách a nebýt několika zkažených míčů při riskantním servisu, mohli brzo získat výrazné vedení.

To se přece povedlo, ale až za stavu 11:16 jakoby Cuneo pochopilo vážnost situace. Totální zkázu do domácích řad vneslo podání chorvatského reprezentanta Omrčena, kdy Cuneo získalo devět bodů za sebou. Tři esa v řadě si připsal Omrčen dokonce sám.

Opratě zápasu pak favorit přitáhl už zkraje druhé sady. Perfektní obranou nad sítí tlumil ostravskou ofenzivu, ale v domácím dresu se k velkému výkonu vypnul blokař Cerha a zejména s jeho pomocí DHL v závěru setu zle dotíralo.

Drama však Cuneo nepřipustilo. Poslední útočné výpady domácích znovu rozbil les hostujících rukou nad páskou.

Stejně jako před dvěma týdny v Itálii i doma Ostrava proti světovému velkoklubu odehrála jeden excelentní set.

Soustředěným a koncentrovaným výkonem v třetí sadě držela protivníka téměř celou dobu na distanc několika bodů, dobrým podáním dostala Cuneo od sítě, takže hosté nedokázali rozvinout svůj typický útok. Nadšeně bojujícímu soupeři set po tuhé bitvě museli odevzdat.

Tým kouče Prandeliho však v závěru přitvrdil na podání, čímž rozhodil domácí přihrávku a záhy získal náskok 9:2. Drtivým útokem pak hosté duel rychle ukončili.

Trenér Tomáš byl s výkonem svého týmu vcelku spokojen, ale mrzely jej taktické a vlastní chyby. "V prvním setu jsme za stavu 16:11 měli útočit přes jejich nahrávače, ale mladý Zaťko to nezvládl. Nevšiml si, že se vyměnil s Gibou. Škoda, mohlo to vypadat jinak," řekl Tomáš.

Přesto podle něj Ostrava odehrála utkání v rámci svých možností. "Na to, že jsme hráli vlastně bez středu, to bylo dobré," vzpomenul neúčast zraněného Kubaly. "Mladý Krempaský hrál dobře. Kdyby byl Kubala, více bychom útočili středem a třeba to mohlo být ještě dramatičtější," podotkl Tomáš.

I přes čtvrtou porážku ze šesti kol trenér doufá, že Ostrava ještě promluví do postupových bojů. "Pořád je to otevřené. Kluky musím pochválit, protože zatím podávají dobré výkony. Šanci stále máme," dodal Tomáš.

DHL Ostrava - Bre Banca Lannutti Cuneo 1:3 (-20, -19, 21, -16)
Rozhodčí: Sodja (Rak.), Deregnaucourt (Fr.). Čas: 93 min. Diváci: 2500.
Ostrava: Krempaský, Zaťko, Burrow, Cerha, Konečný, Tomáš, libero Správka - Kořistka, Kozák, Ching.
Cuneo: Giba, Ribeiro, Oro, Abbadi, Omrčen, Coscioni, libero Vergnaghi - Curti, Rigone.

Panathinaikos Atény - Vojvodina Novi Sad 3:1 (15, 21, -14, 20), Soria - Friedrichshafen 1:3 (-21, -25, 23, -28).

1. Panathinaikos 6 6 0 18:3 12
2. Cuneo 6 5 1 15:5 11
3. Friedrichshafen 6 4 2 14:9 10
4. Ostrava 6 2 4 10:14 8
5. Novi Sad 6 1 5 4:16 7
6. Soria 6 0 6 4:18 6