Oštěpař Frydrych hodil 85,52 metru a vede světové tabulky

ČTK ČTK
6. 5. 2015 21:02
Český oštěpař Petr Frydrych se na mítinku v Klatovech zaskvěl výkonem 85,52 metru a dostal se do čela aktuálních světových tabulek.
Oštěpař Petr Frydrych hodil letošní nejlepší světový výkon.
Oštěpař Petr Frydrych hodil letošní nejlepší světový výkon. | Foto: Eduard Erben

Klatovy - Český oštěpař Petr Frydrych se na mítinku v Klatovech zaskvěl výkonem 85,52 metru a dostal se do čela aktuálních světových tabulek. Hodem z páté série se posunul v aktuálním pořadí před Američana Tima Glovera, který byl dosud jedničkou výkonem 84,09.

"Po čtyřech hodech jsem si posunul rozběh a získal potřebnou dráhu. Poslední dva hody se mi povedly, je tam velký potenciál," uvedl Frydrych na stránkách Top Athletics. "Teď to hlavně vylepšit a stabilizovat," přál si oštěpař s osobním rekordem 88,23.

Svěřenci Jana Železného jsou podle všeho letos na sezonu velmi dobře připraveni, už na soustředění v Jihoafrické republice se blýskl výkonem 83,07 Jakub Vadlejch. Mistra světa z Moskvy 2013 Vítězslava Veselého čeká první závod roku na úvodním mítinku Diamantové ligy v Dauhá příští týden v pátek. Všichni by se měli představit na mítinku Zlatá tretra v Ostravě v úterý 26. května.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy