Oštěpař Frydrych hodil 85,52 metru a vede světové tabulky

ČTK ČTK
6. 5. 2015 21:02
Český oštěpař Petr Frydrych se na mítinku v Klatovech zaskvěl výkonem 85,52 metru a dostal se do čela aktuálních světových tabulek.
Oštěpař Petr Frydrych hodil letošní nejlepší světový výkon.
Oštěpař Petr Frydrych hodil letošní nejlepší světový výkon. | Foto: Eduard Erben

Klatovy - Český oštěpař Petr Frydrych se na mítinku v Klatovech zaskvěl výkonem 85,52 metru a dostal se do čela aktuálních světových tabulek. Hodem z páté série se posunul v aktuálním pořadí před Američana Tima Glovera, který byl dosud jedničkou výkonem 84,09.

"Po čtyřech hodech jsem si posunul rozběh a získal potřebnou dráhu. Poslední dva hody se mi povedly, je tam velký potenciál," uvedl Frydrych na stránkách Top Athletics. "Teď to hlavně vylepšit a stabilizovat," přál si oštěpař s osobním rekordem 88,23.

Svěřenci Jana Železného jsou podle všeho letos na sezonu velmi dobře připraveni, už na soustředění v Jihoafrické republice se blýskl výkonem 83,07 Jakub Vadlejch. Mistra světa z Moskvy 2013 Vítězslava Veselého čeká první závod roku na úvodním mítinku Diamantové ligy v Dauhá příští týden v pátek. Všichni by se měli představit na mítinku Zlatá tretra v Ostravě v úterý 26. května.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na Slovensku pokračují blokády hraničních přechodů, včetně některých s Českem

Na Slovensku druhým dnem pokračovaly obnovené blokády některých silničních hraničních přechodů, kterými chtějí slovenští autodopravci prosadit u vlády výrazné snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. Slovenský závod automobilky PSA musel v noci na několik hodin přerušit výrobu, protože měl kvůli blokádám problémy s dodávkami ze zahraničí. Kabinet premiéra Petera Pellegriniho na středečním jednání schválil rozšíření úlev na mýtném a připravuje snížení silniční daně.

Zmíněná opatření nejsou podle Pellegriniho plně v souladu s požadavky Unie dopravců Slovenska (UNAS), která za protesty stojí. Premiér také řekl, že kabinet už nemá důvod pokračovat v jednáních s nespokojenými dopravci. Vládní opatření podle něj podpořila větší organizace autodopravců Česmad Slovakia.

Dopravci zablokovali kamionovou dopravu na vybraných přechodech s Českem, Maďarskem i Polskem. Slovenská policie dopoledne upozornila na rozsáhlé kolony na severu země v souvislosti s blokádami přechodů s Českem, a to Svrčinovec-Mosty u Jablunkova a Makov-Bílá-Bumbálka. Odpoledne byla na obou přechodech doprava obnovena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy